Česnekový sirup je mnohem silnější než penicilin. Jeho příprava je snadná

Zima už si nekompromisně říká o slovo a vedle lyžování začíná také sezóna bakterií a virů. Pakliže napadli už i vás, pravděpodobně se vydáte k doktorovi, který neomylně vydá předpis na antibiotika, a to často i v případech, kdy nejsou pro léčbu vůbec vhodná. Prostě proto, že je to tak nejjednodušší a nejrychlejší. Pro něj, nikoliv pro vás. Další věcí je, že nadužívaná antibiotika postupně přestávají působit a tam, kde by dříve zabrala rychle, je dnes zapotřebí delší, silnější a pro organismus více zatěžující léčby.

Ale proč brát na vše antibiotika a oslabovat tak vlastní tělo do budoucna? Zejména v období nejrůznějších viróz a nachlazení si můžete pomoct přírodně a vlastnoručně. Je také velká pravděpodobnost, že ingredience, které potřebujete pro výrobu svého “léku” budete mít doma v kuchyni a ani je nebude zapotřebí dokupovat. I v tom tkví krása takzvaného česnekového sirupu.

Co budete potřebovat?

  • půl šálku přírodního medu
  • čtvrt šálku jablečného octa
  • 6 stroužků česneku
  • půl šálku vody

Česnek oloupejte a nasekejte na menší kousky, případně ho protlačte lisem. Následně ho smíchejte s ostatními ingrediencemi. Vzniklou směs naložte do sklenice a nechte ji odpočívat přes noc. Ráno směs promíchejte a výsledný sirup skladujte na tmavém a chladném místě.

Jak česnekový sirup užívat?

Optimální dávkování pro posílení imunity je 5 kapek sirupu každý den. Lze konzumovat preventivně, ale také tehdy, když už jste nemocní. V takovém případě si můžete dát lžíci sirupu každé dvě hodiny, dokud vám nebude lépe.

Jak je možné, že to funguje?

Med je silný antioxidant a obsahuje velké množství vitamínů a minerálů. Kromě toho má protizánětlivé a antibakteriální vlastnosti. Uleví také od nachlazení, bolesti v krku a kašle.

Jablečný ocet je velmi prospěšný pro celé tělo. Má antibakteriální a antivirové účinky. Posiluje imunitní systém a pomáhá v boji proti infekcím.

Česnek asi netřeba představovat. Jeho léčivé vlastnosti jsou známé historicky. Také disponuje antibakteriálním a antivirovými účinky. Rychle zabírá na infekce horních dýchacích cest.

Autor: Petr Vavrenka

Redaktor magazínu AAzdravi.cz. Vystudoval VŠE a publikační činnosti se věnuje od roku 2005 v médiích jako MF DNES, ČT24 nebo Koktejl.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments