Tlustice vejčitá nám podle učení Feng Shui zajistí úspěch, bohatství a prosperitu. Má také blahodárné účinky na naše tělo. K čemu se dá použít a jak? Na to se dnes podíváme.
Tlustice vejčitá, latinsky Crassula ovata, podle lidového léčitelství dokáže pomoci udržet pevné zdraví. Tlustice má podobné účinky jako aloe vera. Navíc do sebe absorbuje negativní energii, pokud onemocníte. Poznáte to podle toho, že sama začne uvadat. Jakmile se uzdravíte, rostlina se zase dá do bujného růstu. Ať už tomu věříte nebo, ne, v lidové medicíně se rostlina používá na:
- viry,
- bakterie,
- záněty.
Na vnější použití
Tlustice by se měla užívat pouze externě. Není vhodné ji konzumovat přímo, ale hodí se na ošetření těla zvenčí. Sukulenty totiž do sebe absorbují arsenik neboli oxid arsenitý, tedy látku, která je pro většinu jiných organismů prudce jedovatá. S tím se ale setkáte v místě jejího původu v jižní Africe. Na zahrádce se obávat nemusíte.
Jak použít tlustici vejčitou
- Tlustice zabírá na drobné spáleniny. Odtrhněte lístek, rozkrojte a přiložte na popálené místo. Můžete jej zajistit obinadlem a nechat působit přes noc.
- Rostlina pomáhá i na hojení modřin, drobných řezných ran a škrábanců. Stačí pár lístků rozemlít na kaši, nanést na postižené místo a převázat. Obklad vyměňte každé 2 až 3 hodiny.
- Šťáva z listů tlustice zmírní i svědění po štípnutí hmyzem. Urychlí hojení a sníží otok.
- Šťáva z rostliny zabírá i na akné. Její protizánětlivé a antibakteriální účinky urychlí hojení zánětu a zanícených míst.
- Tlustice vám uleví i od oparů, které nám způsobují nepříjemné kožní potíže. Vymačkejte z omytých listů šťávu a naneste ji na opar. Poklepáním jemně vmasírujte do pokožky. Nanášejte na opar každou půl hodinu. Můžete do šťávy namočit kousek bavlněné látky, přiložit a přelepit náplastí.
- Pokud máte artrózu neboli zánět kloubů, aplikujte na postižené místo čerstvě vymačkanou šťávu z tlustice a oblast namasírujte každý den. Po měsíci už poznáte výsledky.
Rostlina má zelené a oválné listy, které jsou pevné, lesklé a hladké. Dobře v sobě ukládají vodu. Brzy na jaře kvete malými bílými nebo růžovými květy v podobě hvězdiček. Při dostatku slunce mohou mít listy na okrajích červenou barvu. Rostlinu musíte přezimovat od října do dubna.
Foto: Freepik