Pokud je v našich končinách přistižen partner při nevěře, tak nejhorším trestem jsou zabalené kufry na chodbě. Stále však jsou státy, kde se nevěra trestá krutou smrtí. Jaké tresty za nevěru v minulosti padaly?
Kamenování v Somálsku a Saudské Arábii
Trestem za nevěru v zemích jako Súdán, Somálsko a Saudská Arábie je ukamenování. Pokud vdaná žena (a často vdaná proti své vůli) projeví lásku jinému muži, čeká ji krutá smrt. Rozsudek je o to horší, že nevěra ani nemusí být prokázána. Postačí, pokud má muž podezření na nevěru ženy. Bohužel se s tímto trestem v uvedených zemích ženy potkávají dodnes. Dokonce existuje vyhláška o možné velikosti kamenů, aby smrt nenastala příliš brzy. V řadě států je ukamenování zakázáno, probíhá však mimosoudně.
Udupání slonem po thajsku
Nevěrné ženy v Thajsku bývaly před staletími přivazovány v ohradě a následně rozdupány slony. Mírumilovná zvířata byla drážděna a naváděna tak, aby smrt byla co nejbolestivější.
Vynalézavá Osmanská říše
Trestem pro ženu, která sešla na scestí byla krutá smrt ubitím řetězy. Nevěrná žena byla zavázána v pytli spolu s vyděšenou kočkou. Muži pak řetězy mířili hlavně na kočku, aby smrt ženy probíhala pomalu a v co největší hrůze a bolesti.
Spravedlivá Papua
Jedna z mála zemí, kde potrestání za nevěru stihlo muže i ženy, byla Papua Nová Guinea. Muže čekala veřejná poprava, nejdříve byl však donucen sníst useknutý prst milenky.
Nevěrníci dnes
Tresty zpravidla postihly nevěrné ženy u mužů se nevěra společností tolerovalo.
Dnes najdete státy, kde muži veřejně ukazují milenky, jako symbol společenské prestiže. Jen dostatečně bohatí a mocní muži si mohou dovolit postarat se o manželku (manželky) a milenku nebo několik milenek zároveň.
Je štěstím, že jsme si vybrali zemi, kde trestem za nevěru je pouze veřejné pohoršení.
Foto: Freepik