Z časopisů, reklam a jiných médií se na nás hrnou stovky holywoodských úsměvů. Perfektně bílé zuby a dokonale srovnaný chrup nemusí být vždy jen výsledkem šikovného zubaře, ale spíše ještě šikovnějšího photoshopu. Přirozeného bělení lze docílit různými šetrnými či méně citlivými metodami přímo v zubní ordinaci nebo za použití kvalitních produktů. Rozšířené jsou ale také rady na domácí provedení, kterým by se měl každý vyhnout obloukem!
Citronová šťáva
Zubní sklovina je citlivou stavbou, o kterou je třeba pečovat, nikoli zkoušet její hranice. Pití citronové vody sebou sice nese spoustu pozitiv, avšak čištění zubů citronovou šťávou už takový zázrak není. Jedná se o nešetrnou kyselinu, která časem dokáže poškodit sklovinu. Zuby sice dokáže vybělit až o pár odstínů, ale za jakou cenu?
Jedlá soda či kypřící prášek
Při honbě za krásným úsměvem se mnoho lidí odhodlalo také vyčistit svůj chrup různými prášky. Pravdou je, že kypřící prášek či jedlá soda dokážou vybělit, ale v základu mají stejný účinek jako citron. Na zubní sklovinu mají neblahý vliv a při opakovaném použití mohou vyvolat budoucí problémy nejen se sklovinou, ale i s dásněmi.
Bělící pasty
Ano, čtete správně! Dokonce i prostředky určené přímo k bělení mohou nadělat více škody, než užitku. Pokud si takovou pastu pořídíte, výrobce počítá s jejím občasným použitím. Touha po blýskavém úsměvu, ale nutí některé kupující, aby její účinky zkoušeli zas a znova. Tím si nevědomky zadělávají na oslabený chrup.
Nejhorší pomocníci
Dostáváme se také k produktům, které vychvaluje nejedna reklama. Podvodné recenze ukazují, jak krásné zuby můžeme s jejich pomocí získat. Jedná se o různé laky na zuby, spreje nebo gely. Jejich složení je třeba věnovat obrovskou pozornost, stejně tak návodu k použití. Překračování doporučené délky užívání může skončit katastrofou.