Barvení, lakování, žehlení, vysoušení. Sluníčko na pláži i zima v horách. To vše musí naše vlasy přestát, a přitom toužíme po tom, aby byly husté, lesklé a poddajné. Jak se o vlasy správně starat a co určitě nedělat?
Výživou ke krásným vlasům
To nejdůležitější je třeba říci hned na začátku. Krásných vlasů nedocílíte s žádnými drahými kosmetickými přípravky, pokud zanedbáváte to nejdůležitější. Správnou výživu a vydatný spánek. Pro vlasy je nejvíce důležitá konzumace ovoce a zeleniny.
Správná péče o vlasy
Bez kadeřníka se neobejdete. Nejvíce vašim vlasům uškodíte, když budete podstupovat domácí barvení, odbarvování nebo trvalou. Vždy si nechejte vlasy nabarvit v salónu. Dvojnásob to platí u barvení odrostlých vlasů nebo u melíru. Šampón a kondicionér vybírejte podle typu vlasů a je důležité zejména důkladné opláchnutí. Kondicionér nechávejte působit jen pár minut. Vlasy nikdy nemyjte příliš horkou vodou a před umytím je důkladně pročešte kartáčem. Špatně je i drhnutí ručníkem a okamžité sušení fénem. Vlasy pouze zabalte a nechte mírně proschnout. Nikdy nežehlete vlhké vlasy, a to ani v případě, že používáte přípravky na ochranu vlasů při žehlení! Úprava vlasů do slušivého účesu pomocí fénu by měla trvat raději delší čas a při nižší teplotě. Tady se spěch nevyplácí. Mytí vlasů se doporučuje maximálně dvakrát týdně, pokud netrpíte mastnými vlasy.
Pravda o vitamínových preparátech
Pokud spoléháte na pilulku, která vám dodá krásné vlasy, budete zklamáni. Žádný vitamínový preparát nedokáže nahradit pravidelnou zdravou stravu. Ovocné či zeleninové smoothie jednou nebo dvakrát denně prospívá vašim vlasům mnohem více. Pro doplnění správné péče o vlasy můžete sáhnout po vitamínových preparátech v pilulce, ale pouze jako součást péče. Vyberte si klidně ty běžně dostupné za příznivou cenu. Složení vitamínových preparátů pro vlasy se liší jen minimálně, není třeba utrácet stokoruny.