Pečlivý úklid vaší domácnosti jistě není nic, co by vám mělo činit potíže. Myslíte si, že uklízíte dostatečně natolik, aby se ve vašem bytě nebo domě nešířily nejrůznější bakterie a mikroorganizmy? Jaká pravidla byste měli dodržovat?
Nejvíce nebezpečná místa v domácnosti
Kde je největší pravděpodobnost, že se začnou bakterie množit a putovat do ostatních částí vašeho domova? Samozřejmě ve vaší koupelně a ve vaší kuchyni. Kuchyňská linka a dřez je místem, kde je velké riziko. Obojí byste měli čistit každý den, a to nejen setřít, ale především postříkat desinfekčním prostředkem. Pozor zejména na to, jakou houbičkou nebo hadříkem linku a dřez otíráte.
Pochopitelně není nutné po každém použití houbičku vyhodit, stačí ji propláchnout, vyždímat a nechat dobře oschnout. V žádném případě by neměla zůstávat v mokrém dřezu a vyměnit byste ji měli minimálně jednou týdně. V koupelně platí každodenní desinfekce u toaletní mísy. Pokud máte koupelnu a toaletu dohromady, každý den přestříkejte i umyvadlo a kartáčky na zuby nemějte volně položeny na umyvadle, ale uloženy ve skříňce nebo zásuvce.
Kde byste nečekali nečistoty
Velkým problémem je také klávesnice vašeho osobního počítače a mobilní telefon. Bakterie na mobilním telefonu, který neustále přikládáme k tváři mohou dokonce způsobit vznik akné. Dezinfekční ubrousky jsou výborným pomocníkem.
Co patří do týdenního úklidu
Každý týden by měl přijít na řadu důkladnější úklid. Utírání prachu, vysávání a vytírání, ale také setření klik u dveří a rukojetí u kuchyňské linky. Těch se dotýkáme velmi často a bohužel se na ně při úklidu často zapomíná. Jednou za týden až dva je třeba také vyměnit ložní prádlo.
Příjemné usínání
Jednou za tři měsíce by měly přijít na řadu lůžkoviny. Tedy vyprání peřin, polštářů a potahu z matrace. Tak budete usínat s vědomím, že jste pro čistotu doma udělali maximum.