Vyděsilo vás to, že najednou chodíte na toaletu mnohem častěji? Nemusí to být jen ochabnutím svalstva nebo infekcí močových cest. Někdy za to může špatná poloha při vyprázdnění močového měchýře.
Pro ženy je správný sed důležitý
Pokud nevyprázdníte dostatečně močový měchýř, čekají na vás křeče a bolesti. U žen navíc narůstá riziko vzniku infekce močových cest. Špatná poloha také podporuje rozvoj inkontinence. Proto by se právě ženy měly více zaměřit na konkrétní polohu při vyprazdňování močového měchýře.
Správné sezení na toaletě
Posadíte se na toaletu s rovnými zády? Právě jste učinily velkou chybu. Příliš tlačíte na močový měchýř a nepodaří se vám vyprázdnit dokonce více než třetinu měchýře.
Jak správně sedět?
Jako první zkontrolujte polohu vašich chodidel. Obě chodidla by se měla dotýkat země s čímž mají problém obvykle ženy menšího vzrůstu. Nezdráhejte se použít podložku.
Jakmile se vaše chodidla opírají o podlahu celou plochou, usedněte do mírného předklonu. Lokty opírejte o kolena. Při této poloze vyvíjíte na močový měchýř adekvátní tlak a vyprázdníte jej v maximální míře.
Syndrom hyperaktivního močového měchýře
Změnili jste polohu, a přesto chodíte na toaletu i každé dvě hodiny s nepatrným výsledkem? Je pro vás močení bolestivé? Pokud spadáte do věkové kategorie 40+ může se u vás objevovat syndrom hyperaktivního měchýře. Ten bývá spojovaný s cukrovkou, stresovými situacemi, úzkostmi nebo infekcemi v intimní oblasti.
Syndrom zhoršuje kouření, pití alkoholu, obezita a samozřejmě užívání diuretik. Pokud vás trápí časté močení neváhejte a vyhledejte specialistu, urologa. Kromě základního vyšetření vás bude čekat i ultrazvukové vyšetření ledvin a zpravidla i kontrola u gynekologa.
Péče o močový měchýř
O zdraví močového měchýře se postaráte nejlépe prevencí. Pravidelně posilujte pánevní dno, pijte dostatečné množství tekutin. Na potíže zabírají brusinky, z bylin lichořeřišnice.
Foto: Shutterstock, zdroje: Healthywoman, TheSun.co.uk