Jak už to tak bývá, kuří oko se objeví v okamžiku, kdy to nejméně čekáme. Skoro každý z nás s tím má své zkušenosti. Tyto nepříjemné a bolavé výstupky umí pěkně potrápit. Jak se kuřího oka nejlépe a nejrychleji zbavit?
Kuří oko – jak ho poznám?
Kuří oko trápí většinou ženy, a to z důvodu nošení nepohodlné obuvi, která tlačí. Jedná se o kožní výstupek velký až 1 cm, který je velmi bolestivý. Může se objevit na chodidlech, mezi prsty na nohou a také na nártech. Kuří oka jsou oproti mozolům ohraničena v malých kruzích. Existují tvrdá kuří oka a měkká kuří oka. Tvrdá kuří oka se vyskytují na chodidlech a na prstech u nohou a měkká kuří oka spíše mezi prsty jako výsledek tření.
Tipy na odstranění kuřího oka
V lékárnách jsou k dostání náplasti na kuří oka, které obsahují kyselinu salicylovou. Ta změkčí tvrdou kůži a po dlouhé teplé koupeli umožní snadnější vydloubnutí kuřího oka. Dalším produktem, který je k dostání, jsou kapky na kuří oka. Ty jsou sice velmi účinné, ale je třeba při jejich aplikaci postupovat s velkou opatrností, abyste si nespálili kůži kolem kuřího oka, je třeba nakapat přímo do středu kuřího oka.
Babské rady na odstranění kuřího oka
Můžete také vyzkoušet osvědčené recepty našich babiček a připravit si obklad z citronové šťávy s rozmačkaným stroužkem česneku či obklad z cibule a octa. Na postižené místo můžete také na noc přikládat vychladlý sáček černého čaje či potírat kuří oko ricinovým olejem. Odvážnější jedinci mohou použít pastu ze soli a třtinového cukru, počkat až kuří oko zbělá a následně jej odstranit nožem či žiletkou.
Jak kuřím okům předejít – prevence
Abyste se kuřím okům vyhnuli, je třeba dbát na prevenci. Vždy zvolit vhodnou a správnou velikost obuvi. Chodidla pravidelně ošetřovat kvalitní pemzou a používat hydratační krémy, které nohy zvláční.