Většina lidí užívá česnek špatně. 5 překvapivých účinků, jak působí na lačný žaludek

O léčivých účincích česneku dnes nikdo nepochybuje. Toto přírodní antibiotikum se těší značné popularitě ve východní i západní části světa a mnozí na něj nedají dopustit. Obzvlášť v chladnějších měsících, kdy jím posilují svou imunitu a léčí nejrůznější nachlazení či infekce. Zároveň jde o surovinu, která obecně prospívá organismu a přispívá k jeho správnému fungování. Tělo tak může například správně hubnout.

Řada odborníků však upozorňuje na skutečnost, že většina lidí nekonzumuje česnek správně. Pokud z něj chcete získat maximum, je třeba si ho dát ráno na lačný žaludek, což dělá skutečně málokdo. Pravdou je, že to nemusí být zrovna příjemný pocit, protože česnek může vyvolat pocit těžkosti, ovšem jedině tak může naplno rozvinout své schopnosti. Díky tomu se stane maximálně účinným přírodním antibiotikem. Všemožné viry a bakterie v těle jsou v takovém případě vystaveny největší síle česneku a jen těžko se mohou ubránit.

5 léčivých efektů česneku na lačno

Česnek působí na organismus v mnoha rovinách a většina jeho účinků platí obecně. Pravdou ale je, že z česneku na lačno budete mít nejvíce zejména v těchto případech.

  • Zlepší vaši imunitu.
  • Zlepší vaše zažívání.
  • Zvýší vaši výdrž a energii.
  • Zbaví vás kožních problémů
  • Posílí vaše kosti.
Foto: Shutterstock

Výjimečný česnek

Česnek může také zmírnit příznaky hypertenze, napomáhá lepšímu krevnímu oběhu, zabraňuje srdečním problémům a stimuluje správnou funkci jater a močového měchýře. Kromě toho je velmi efektivní v léčení žaludečních problémů, jako je průjem. Stimuluje správné trávení a zvyšuje chuť k jídlu. Budete-li ho poctivě konzumovat vždy nalačno, může se z něj stát i způsob, jak se zbavit nervových problémů. Pročišťuje také organismus od parazitů a zabraňuje onemocněním, jako jsou cukrovka, tyfus, deprese a dokonce i některé druhy rakoviny.

Česnek není pro každého

Ačkoliv je česnek velkým přínosem pro drtivou část populace, existují i lidé, kteří by si na něj měli dávat pozor. A takoví by s ním měli šetřit a naopak ho nalačno nekonzumovat. Jde především o lidi, kteří mají potíže se sliznicemi stěn žaludku či dvanácterníku. Ty může totiž česnek dále podráždit, což pak člověku spíše uškodí než pomůže.

Někteří lidé jsou na česnek také alergičtí. Ti by ho rozhodně neměli konzumovat v syrové podobě. Obecně platí, že pokud máte po požití česneku jakékoliv problémy, například kožní reakci, bolest hlavy nebo teplotu, měli byste se mu raději vyhnout a nelámat to přes koleno.

Foto: Shutterstock, zdroje: Healthshots, Healthline

Autor: Tereza Vávrová

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Dlouhodobě se zajímá o spotřebitelská a ekonomická témata, která mají vliv na životy lidí. Prošla řadou médií, kde získala velké množství zkušeností o tom, co je opravdu důležité.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Eva
Eva
2 let

Česnek je dobrý ale na lačno bych ho nejedla. Určitě by mně bolel žaludek. Ale ke snídani na chlebu je dobrý

Honza
Honza
2 let

Česnek také sníží riziko, že po vás bude partner požadovat sex.