Vlasy – koruna krásy. Jak často si vlasy mýt, aby byly zdravé a vypadaly krásně a uhlazeně? Každému typu vlasů vyhovuje něco jiného. Základem je, že každý typ vlasů, i ty mastné, potřebují výživu.
Jemné a/nebo mastné vlasy
Jsou tenké, málo husté a rovné. Musí se mýt častěji, nejlépe ob dva dny. Kladem tohoto typu vlasů je, že při správné péči zůstanou rovné a uhlazené samy od sebe a nemusíme se příliš zabývat nějakým žehlením. Používáme jemný šampon a po umytí šamponem můžeme dát lehký kondicionér na konečky vlasů.
Skvělou variantou kondicionéru pro jemné vlasy je bezoplachová péče ve spreji. Po umytí jednou, podle délky vlasů i víckrát, stříkneme na vlasy. Vlasy se zacelí, uhladí a nejsou zbytečně zatížené. Mastné vlasy můžete rozčesat i pomocí květinové vody, např. růže, levandule apod.
O konečky pečujte tzv. suchým olejem, který nezatěžuje vlasy. Další alternativy jsou kokosový a jojobový olej, nebo bambucké máslo. Pro zábaly na mastné vlasy se skvěle hodí marocký jíl.
Normální a silné vlasy
Normální vlasy jsou silné a pevné, mají objem a rovnou strukturu. Ti, kdo je mají, si nemusí mýt hlavu tak často, protože jim vlasy hned po dni nezplihnou. Stačí tak 2x – 3x do týdne. Je důležité používat výživné šampony a kondicionér, aby byly lesklé a nevysušily se. Na konečky používejte vždy malé množství oblíbeného olejíčku.
Vlnité, kudrnaté vlasy
Tyto vlasy jsou trochu oříšek, a navíc každý člověk preferuje jinou péči. Jak na krásné lokny? Základ je nezatěžující šampon pro ty, komu se pokožka u hlavy mastí a trpí na vysušené konečky. Dále je důležitý výživný kondicionér. Myjte max. jednou za tři dny.
Vlnité, kudrnaté vlasy se po rozčesání změní na efektní afro. Proto je můžete zkusit rozčesat přímo ještě pod tekoucí sprchou s kondicionérem anebo je opatrně rozčesávejte mokré za použití ať už již zmíněného kondicionéru, anebo oleje.
Nebojte se oleje, můžete stisknout pumpičku i víckrát. Vlnité vlasy potřebují extra výživnou péči. Olej dávejte na vlhké konečky po každém umytí. Fénujte s difuzérem, který vlny krásně podtrhne.
Suché poškozené vlasy
Vlasy poškozené častým barvením nebo přírodními vlivy myjeme co nejméně, max. 3x za týden, ale ideálně ještě méně. Používáme šampony s keratinem nebo proteinovým hydrolyzátem. Silikony v kondicionérech a v nepřírodních olejíčcích pomohou vlas ochránit a zacelit.
Samozřejmě to jde i bez silikonů, komu vadí. Vlasy rozmazlujeme častými olejovými zábaly. Zkuste arganový olej, který má významné regenerační účinky.
Foto: Shutterstock