Ohřejte bramborovou kaši tak, aby chutnala jako úplně nová. Jednoduchý trik, co se používá v restauraci

Bramborová kaše představuje vynikající přílohu k mnoha různým jídlům. Dopřát si ji můžete prakticky k čemukoliv a nakonec je chutná i samotná. Většina lidí má svůj vlastní osvědčený recept, jak tuto přílohu připravit a nedá na něj dopustit.

Aby chutnala jako čerstvá

Na jednu věc však naráží prakticky každý, kdo připravuje bramborovou kaši. Jak je chutná v čerstvém stavu, tak své vlastnosti při ohřívání ztrácí a většinou už to není žádná hitparáda. Špatně ohřátá kaše je spíše přítěží a může pokazit zážitek z celého jídla. Kdo by se ale neustále chtěl dělat s čerstvou kaší, obzvlášť když z minule jí zbylo hodně a nechce se vám ji vyhazovat?

Vězte, že podobný problém řešilo už mnoho lidí před vámi, mezi něž patří pochopitelně i profesionálové z restaurací. Ti si také rádi pomohou tím, že uvaří bramborovou kaši na týden dopředu a potom už ji pouze ohřívají. Pochopitelně to ale nemohou udělat tak, aby to hosté poznali. Proto na to mají speciální triky.

Mnozí šéfkuchaři se o své postupy z pochopitelných důvodů nechtějí dělit, ale naštěstí existují výjimky. Jako třeba Stephen Parker, který vede kuchyň v newyorské restauraci Lot15. Podle něj skutečně není legrace bramborovou kaši ohřívat. “Když máslo a mléko ztvrdnou, je problém uvést tyto ingredience zpět do původního stavu,” uvedl Parker.

Foto: Shutterstock

Mikrovlnku nepoužívejte

Jistě víte, že odstátá bramborová kaše se postupně promění v tuhou hmotu, se kterou není snadná práce. Důležité je však vědět, že to je možné. Šéfkuchař doporučuje ozkoušený postup, kdy starou bramborovou kaši dá na půl hodiny do trouby s teplotou 180 stupňů. Ta se postupně uvolní a získá charakteristiky, jakoby byla čerstvá.

Postupů je ale pochopitelně více. Mezi ty doporučované patří také nahřátí kaše na pánvi při nízké teplotě, kdy pak do ní přidáte smetanu či mléko a trochu másla, a to při konstantním míchání do jemného stavu.

Naopak vůbec nelze doporučit ohřívání kaše v mikrovlnné troubě. Právě tam vznikají ty nejhorší výsledky. Dobrým nápadem není ohřívání ani na sucho, kdy si nepomůžete máslem či smetanou.

Foto: Shutterstock, zdroj: Clean Green Simple

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments