Ďolíčky na stehnech nebo hrbolatá kůže v oblasti hýždí mohou začít jako drobná estetická vada, ale později svému majiteli způsobují trable. Nejedna žena by mohla vyprávět o zakrývání problematických míst pomocí delšího oblečení a utrácení tisíců za nefunkční procedury. Existuje přitom pár triků, které tvorbě celulitidy předcházejí nebo její projevy alespoň tlumí.
Prevence je základ
Pokud máte pokožku jako samet a ďolíčky vás netrápí, věnujte i tak dostatek času prevenci. Celulitida se časem objeví u lidí se špatným jídelníčkem, nedostatkem sportu, hormonální nerovnováhou či emocionálním vypětím. Proto není od věci, přivádět do těla zdravé potraviny, jako je například mladý ječmen či řasa agar. Dále se dostatečně věnovat sportu a rozproudění lymfy.
Pomerančová kůže
Celulitida v počátečním stádiu je viditelná pouze při stisku kůže. Jestliže zakročíte včas, může to tak zůstat. Do denního programu automaticky zařaďte otužování ve sprše. Střídejte teplou a studenou vodu a masírujte ve sprše postižená místa. Vyvarujte se ale nebezpečně horké či ledové sprše. Po opuštění sprchy použijte váš oblíbený olej a pomocí kloubů na prstech krouživými pohyby masírujte nejvíce problematické části těla. Použijte vhodný tlak a nulové násilí. Jestliže tento postup budete pravidelně opakovat, tělo se vám jednoznačně odvděčí.
Co dělat v pokročilé fázi?
Nejprve je důležité si uvědomit, že nikomu z nás nestojí celulitida za to, abychom se celý život omezovali. Zbavte se nepříjemného dlouhého oblečení a přestaňte ji zakrývat. Pokud se její stádium posunulo na viditelné pouhým okem, vyzkoušejte odbornější péči. Samozřejmě se i této fáze stále týká dostatečný pitný režim, vyvážený jídelníček a dostatečný pohyb. K tomu ještě bude třeba opakovaně podstoupit například lymfodrenáž, liposukci nebo lymfatickémasáže. Důležité je však mít na paměti, že ani nejlepší salón není schopný zázraků a hlavní záchrana tkví ve vaší životosprávě.