Dejte si cibuli na chodidlo přes noc. Jde o nejúčinnější způsob, po kterém se začnou dít věci

Většina lidí nepřikládá cibuli větší úlohu, než jakou si obstará při vaření v kuchyni. Avšak cibule je potravinou, kterou můžete využívat mnoha způsoby, abyste podpořili své zdraví. A jak tvrdí zástupci čínské medicíny, tím vůbec nejúčinnějším způsobem, jak ji použít, je prostřednictvím chodidla. Tak se totiž do těla dostanou všechny prospěšné látky z této zeleniny.

Lepší způsob není

A že jich cibule má. Může se pochlubit vysokým obsahem vitaminů C, B a E. Ale nejen to. Dále v ní najdeme spoustu železa, mědi, vápníku, hořčíku či kyseliny listové. Obsahuje rovněž velmi důležitou složku, kterou je alicin, jenž je považován za přírodní zázrak.

Mnozí si z cibule připravují například čaj, který je velmi přínosný zejména při nemoci. Ne každý ale zvládne cibulový odvar pít. I když byste chtěli, může vám velmi podráždit žaludek, což je pak kontraproduktivní.

Existuje však způsob, kterým načerpáte veškeré pozitivní účinky z cibule, aniž byste to nějak zvlášť pocítili na chuti. Právě na chodidlech se totiž nacházejí takzvané meridiánové dráhy, kterými proudí životní energie. A jak praví čínská medicína, na ploskách nohou má své zastoupení každý z důležitých orgánů, ke kterým se takto účinky cibule dostanou velmi rychle. Přiložením cibule na chodidlo tak můžete třeba srazit horečku nebo si ulevit od nachlazení.

Foto: Shutterstock

Na co pomůže cibule

Vezměte syrovou cibuli, oloupejte ji a nakrájejte na kolečka. Ta potom přiložte na chodidla a obalte potravinovou fólií. Díky tomu cibule nepřijde do styku s ponožkami. Zároveň pomůže s tím, aby plátky cibule správně přiléhaly k chodidlu. Nechte působit přes noc.

Ráno obvaz sejměte a cibuli vyhoďte. Kúru byste však měli používat opakovaně, pochopitelně ale s čerstvou cibulí.

Přikládání cibule je velmi prospěšné i v jiných případech. Pomáhá například na otoky nebo výrony, ale přiložit ji můžete také na bradavici či plíseň, s nimiž si dobře poradí.

Cibuli můžete přiložit i na dětské chodidlo, avšak v takovém případě omezte její působení na dvě až tři hodiny. Pokožka dítěte je mnohem citlivější, a tak se skrz ní dostane stejné množství látek za kratší dobu.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Jozef
Jozef
2 let

No divná to doba, pamatuji jak se říkalo všude je chleba o dvou kůrkach, no nevím