Dokonalý fígl na odstranění vytrvalého plevele z nepříjemných míst. Funguje stoprocentně a bez chemie

Vytrvalé plevele se množí kořeny a běžný postřik je na ně krátký. Proč si kupovat drahou chemii, když to jde i přírodní cestou? Vyzrajte na nevítané rostlinné návštěvníky na vašem pozemku.

Mechanické pletí? Není třeba

Známe to všichni. Počkáme, až bude po dešti, vezmeme si ochranné rukavice, kyblíček a úzký šroubovák, a jdeme na to. Mechanické pletí je nekonečná otrava. Pozemek dokončíme, abychom opět mohli na jedné straně začít. Plevel má totiž náskok a množí se skutečně rychle. Tvoří si oddenky, které se objevují na nových a nových místech.

Vápno skvěle pomůže a vydezinfikuje spáry

Pampeliška je sice cenná léčivka, ale pokud se zrovna nezajímáte o její léčivý kořen, na svém pozemku jej asi příliš nepřivítáte. Stejně tak pýr plazivý, který nepotřebuje nikdo z nás. Tyto dvě rostliny přitom naprosto nesnášejí vápno v půdě. Půda se musí vápnem doslova prosytit, a to ideálně do hloubky 20 centimetrů. Vůbec se proto nebojte použít rýč nebo kultivátor, pokud potřebujete ošetřit větší plochu.

Kyselá půda navíc snese vápna skutečně mnoho, nemusíte šetřit.

Foto: Shutterstock

Povolejte ocet

Nedaří se vám zbavit se vytrvalých plevelů? Vsaďte na ocet. Například semena pýru plazivého jsou schopna se zakonzervovat a vyklíčit i po 40 letech. Když rostlinu polijete octem, zbavíte se jejích výhonků se vším všudy. Na účinný prostředek si připravte litr vody, do kterého nalilejte půl hrnku octa. Přidat můžete ještě lžíci pracího prášku a lžíci soli. Opakovaně zalévejte touto směsí pýr, zahubíte tak i semena. Polévat touto směsí můžete i pampelišku, zničíte tak i kořeny.

Aplikace vápna, nebo octová „lázeň“ by se měla pravidelně opakovat. Zvolte si den, na který není hlášen déšť, a pusťte se do kropení plevele. Výsledek bude spolehlivý, rostliny se zbavíte, včetně jejích kořenů.

Foto: Shutterstock, zdroj: TheFrugalGirls

Autor: Tomáš Kavka

Redaktor serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments