Vyšlehat šlehačku nemusí být tak těžké, jak se zdá. Rozhodně je lepší si ji připravit doma než upřednostnit umělé šlehačky z běžných obchodů. Jak to udělat, aby se doopravdy povedla a navíc, aby hned nespadla a vydržela aspoň 12 hodin?
Šlehačka, která vydrží hodiny
Pokud chcete, aby vám šlehačka nějakou dobu vydržela, tak místo krupicového cukru použijte moučkový. Můžete přidat i kukuřičný škrob, díky kterému bude držet lepší tvar. Nápomocný může být i řecký jogurt – nejprve ji vyšlehejte jako obvykle, a nakonec přimíchejte řecký jogurt. V tomto případě ale může být pro někoho nevýhodou, že jogurt šlehačce mírně změní chuť.
Aby vydržela do druhého dne
Pro bohatou chuť a výdrž šlehačky vyzkoušejte i následující tip. Před šleháním přidejte do smetany odtučněné sušené mléko a spolu sním trochu moučkového cukru. Šlehačka získá plnou mléčnou chuť. Dalším stabilizátorem jsou marshmallows. Ne jeden kelímek rozpusťte v mikrovlnce jednu lžíci marshmallows, a před šleháním do smetany ke šlehání vmíchejte. Ještě déle vám pak šlehačka vydrží, pokud do ní přidáte lžíci pudinkového prášku, nebo půl lžičky rozpuštěné želatiny.
Další tipy pro dokonalou šlehačku
Vždy vybírejte šlehačku ke šlehání, která má nejméně 33 % tuku. Čím více, tím lépe. Nepoužívejte smetanu, která má pokojovou teplotu – nejlépe se pracuje s tou z lednice. Začněte šlehat na nižší stupeň a postupně přidávejte na obrátkách. Pozor, i šlehání se dá přehnat, zvlášť, pokud šlehačku připravujete v robotu. Ohlídejte si, aby výslednou hmotou byla šlehačka a ne máslo.
Připravte si pařížskou šlehačku
To nejlepší nakonec. Víte, jak si připravit chutnou pařížskou šlehačku? Smíchejte 250 ml smetany ke šlehání a 70 g kvalitní hořké čokolády, kterou předtím nakrájíte na kousky. Rozpusťte za stálého míchání ve vodní lázni a počkejte, až směs vychladne. Směs zakrytou fólií dejte odstát na 24 hodin do ledničky. Po vychlazení při nižších otáčkách vyšleháte, a máte hotovo.
Foto: Shutterstock