Vyprat prádlo je pro většinu lidí naprostou samozřejmostí, bez které se ve svém životě jednoduše neobejdou. Ukazuje se však, že skutečnost, že dáte do pračky prášek a zapnete ji na nějaký program, nemusí být úplně dostačující. Respektive, určitého výsledku tím dosáhnete, ale k ideálu to bude mít hodně daleko.
Lidé opravdu tápou
Diskuze na internetu z předchozích dní vyjevila, že většina lidí skutečně neumí pračku používat tak, jak by se používat měla. Pro mnohé je dodnes záhadou například to, na co je trojice zásobníků, které v moderních pračkách najdeme. Neví, jak je správně naplnit, což může vést hned k několika závěrům, které si nikdo nepřeje. Předně, nebude správně vyprané prádlo. Dále potom hrozí zanesení pračky nečistotami a nakonec i její poničení.
Ve Velké Británii rozpoutal divokou diskuzi o tom, jak pračku správně používat, oblíbený moderátor Roman Kemp, který se na svém twitterovém účtu přiznal k tomu, že ve svých devětadvaceti letech netuší, k čemu slouží všechny šuplíky a přihrádky u pračky.
Ukázalo se, že ani zdaleka není sám. Pod tímto příspěvkem se totiž rozjela debata o tom, jak tedy přihrádky správně používat. Řada lidí se přiznala k tomu, že to také netuší a pračku používá tak nějak intuitivně. Další potom měli silný názor v tom, jak šuplíky použít, ovšem jiní je vyvedli z omylu.
Proč se nepodíváte do návodu?
Nakonec z toho byl pěkný guláš, ze kterého si jeden příliš nevzal. Závěrem tedy lze říct, že drtivá většina lidí používá pračku špatně, ať už to tom vědí nebo ne. Jeden z diskutujících však přeci jen přispěl dobrou radou. Navrhl, aby se lidé podívali do manuálu ke své pračce. Tam se vše dočtou.
Celé to tak rozlouskla až odbornice, kterou do debaty přizvala britská média. Objasnila, že u většiny praček dnes najdeme tři zásuvky. Menší je většinou na pravé straně a nese označení 1 nebo písmeno A. Tam bychom měli dávat prášek pro cyklus předpírky.
Na levé straně je naopak největší zásuvka, kterou označuje číslice 2 nebo písmeno B. Do ní je třeba dávat prací prášek nebo gel určený pro hlavní cyklus praní. Uprostřed je pak poslední přihrádka označená většinou hvězdičkou či květinou. Tam patří dodatečné přípravky, mezi něž patří třeba aviváž nebo dezinfekce.
Foto: Shutterstock
A co když nepoužívám ani předpírku ani aviváž – tak budu chtít na tu pračku slevu – má zbytečně moc přihrádek 😀
Muž v rusku si každé ráno na 10 minut rozžhaví přirození letlampou a nedělá stejnou chybu jako Češi, kteří umrznou už při 18 stupních.
Předpírka, praní, aviváž, nic složitého, fakt nechápu, že by se většina lidí nepodívala do návodu…