Sušení prádla není příliš velkou vědou, disponujete-li sušičkou prádla. I tak se ale někdy můžete rozhodnout, že své prádlo necháte vysušit na čerstvém vzduchu. Díky tomu totiž získá krásnou vůni přírody. Existují ale i pravidla, kterých byste se měli držet, aby byl efekt venkovního sušení nejlepší. Nemůžete-li je respektovat, je lepší se venkovnímu sušení zcela vyhnout.
Přímé slunce jako váš nepřítel
Vysušujete-li prádlo venku, velmi často se rozhodnete ho umístit na přímém slunci. Díky němu přeci uschne rychleji. I když je ale slunce velkým pomocníkem pro efektivní sušení, barevné prádlo dokáže zničit. Riskujete především vyšisování a a dvojitou barevnost. Na slunné místa umísťujte pouze bílé prádlo, u kterého se nebojíte ztráty barvy. V takovém případě vám dokáže velmi pomoci. Pokud se potýkáte se skvrnami, zbavíte se jích co by dup.
Nebezpečný déšť
Jakmile se začne počasí kazit, zpozorněte. Déšť vám vaši snahu usušit prádlo nejen znepříjemní, ale prádlo budete muset pravděpodobně znovu vyprat. Kvůli němu se vám na oblečení mohou dostat různé nečistoty. Stejně tak může dojít k jeho zapaření. Opakem je také nepříjemný prach nebo pyl. I v horku dochází k jeho ulpění na sušícím se prádle. Jeho přítomnost poznáte podle pruhu, který se objeví v části, ve které se oblečení dotýká šňůry.
Vůně nebo zápach
Hlavním přáním při sušení prádla venku je jeho krásná vůně. Ne vždy se to však podaří. Sušíte-li ho na rozkvetlé zahradě, je tento výsledek více než pravděpodobný. Vlhká látka ale snadno natahuje i jiné pachy. Vyhnout se tedy musíte kouři z cigaret nebo večerních táboráků a opékání buřtů. Nevhodné jsou také centra měst, kde je čerstvý vzduch spíše vzácností.
Nečekané skvrny
Nezapomínejme také na zvířecí a hmyzí obyvatele. Pro některé z nich je vlhké prádlo velkým lákadlem. Ptačí výkaly, které nekontrolovatelně padají z oblohy nebo hmyz, který si našel místo na své výkaly mohou způsobit špatně odstranitelné skvrny.
Foto: Shutterstock, zdroj: The spruce
Proboha, to snad ne.