Trendem doby je recyklace a díky tomu postupně zjišťujeme, že znovu použít se dá takřka všechno. Stačí pro danou věc jen najít to správné využití. Víte například, kolika různými způsoby se dají využít použité čajové sáčky?
Skvělé čistidlo
Využití použitých čajových sáčků k čištění se doporučuje především pro tmavé podlahy – ať už ze dřeva či dlaždice.
Uvařte si čaj a vylouhované sáčky jednoduše položte na odolné skvrny na podlaze. Nechte několik desítek minut působit a poté zkuste vydrhnout. Skvrna by měla mnohem lépe pustit. Postup můžete samozřejmě i opakovat, pokud nezabere napoprvé nebo nepřinese dostatečný účinek.
Můžete to vyzkoušet třeba i na dřevěných stolech – zůstaly vám na desce kolečka od hrnků? Vyzkoušejte je odstranit právě pomocí čajových sáčků.
Zmínili jsme, že máte trik používat spíše na tmavé podlahy – hlavně černý čaj by po sobě totiž na světlých podlahách mohl skvrny naopak zanechat.
Výživa pro rostliny
Čajové sáčky se doporučuje recyklovat také jako hnojivo pro rostliny. Můžete je třeba jednoduše zahrnout do záhonů – přirozeně se rozloží a obohatí půdu o prospěšné látky v čaji obsažené. Hodí se to především pro rostliny, které mají rády kyselejší půdu.
Využít to můžete i pro pokojové rostliny. V tomto případně doporučujeme použité sáčky naházet do vody na zalévání, kterou necháváte odstát. Čaj se znovu vylouhuje a opět uvolní prospěšné látky, které vašim rostlinám pomohou.
Péče o pokožku
Určitě už jste někdy někde zahlédli, že si lidé dávají vylouhované čajové sáčky na obličej. Má to své důvody. Čaj má totiž schopnost vyživit naši pokožku a projasnit ji – díky tomu budete vypadat méně unaveně, vaše pokožka bude pružnější a na pohled mladší. Sáčky s čajem se dávají hlavně do očního okolí, kde mohou zmírnit i kruhy pod očima či mírné otoky. (Samozřejmě mluvíme o vychladlých sáčcích!).
Podobného efektu dosáhnete, pokud si čajové sáčky, případně vodu, ve které jste sáčky nechali znovu louhovat, přidáte do koupele.
Foto: Shutterstock