Stává se vám, že vytahujete talíř z mikrovlnné trouby a téměř si popálíte prsty, přitom je pokrm v některých částech sotva vlažný? Odhalíme, kde děláte chybu a poradíme vám, jak správně ohřívat hotové pokrmy v mikrovlnné troubě.
Oblíbené ohřívání v mikrovlnné troubě
Mikrovlnná trouba se stala nezbytnou součástí domácí kuchyně. Samozřejmě nechybí ani v bistrech a restauracích. S ohřevem jídel v mikrovlnné troubě klesají náklady za energie a získáváme nemalou časovou úsporu. Pro používání mikrovlnné trouby platí několik pravidel. Není možné ohřívat všechny pokrmy, musí se používat správné nádobí a roli hraje i to, jak talíř do mikrovlnky umístíte.
Studené jídlo po vytažení z mikrovlnky
Jakmile zapnete mikrovlnou troubu dochází k přeměně elektrické energie na elektromagnetické záření. To způsobí ohřev pokrmu. Zpravidla dojde k tomu, že mikrovlnné záření dopadá na pokrm rovnoměrně. Pokud ale dojde k narušení proudění, ohřívá se talíř a jídlo zůstává studené. Abyste problém vyřešili, stačí ohlídat jednu důležitou věc.
Správné umístění talíře v mikrovlnné troubě
Jak většina z nás umístí talíř v mikrovlnné troubě? Na střed spotřebiče. Rotace talíře ale způsobí, že střed zůstává téměř nehybný. Tím se přehřívá samotný talíř a nedochází k rovnoměrnému ohřevu pokrmu. Proto je mnohem lepší umístit talíř částečně k okraji. Rotace bude probíhat asymetricky a pokrm bude prohřátý mnohem lépe.
Co nesmí do mikrovlnky
V mikrovlnné troubě není možné ohřívat nic co by bylo přikryté nebo obalené hliníkovou folií. Problematické je i zdobení na některém nádobí nebo určité typy barev, které jsou na porcelánu. To platí zejména pro levné kusy nádobí. Nevhodné nádobí rozpoznáte podle jiskření v troubě nebo podle tenkých tmavých vlásečnic na barvě talíře. Samozřejmě do mikrovlnky nepatří nic kovového ani některé druhy plastů.
Foto: Shutterstock, zdroje: Whirlpool, BBC Good Food
A mohu dát do mikrovlnky hliníkový ešus? Když ho tam dám, tak to nic nedělá, najiskří a ohřívá se normálně!!!