Pokud existuje něco, po čem touží opravdu velké množství lidí, potom je to zajištěný život s dostatkem financí a bez nutnosti pracovat. Obvykle k tomu vede dlouhá strastiplná cesta a mnozí toho nikdy nedosáhnou, ovšem existují také osvědčené zkratky, kterými se lze vydat.
Pakliže budete mít trochu toho štěstí, můžete doma najít některou z věcí, za které jsou ostatní ochotni vysolit na stůl nemalé prostředky. Vtip je v tom, že lidé často ani netuší, že něco takového doma mají a nechávají to tam ležet ladem, přestože by jim to mohlo rychle změnit život.
Hudební nosiče
Pakliže některý z vašich předků nebo vy sami jste patřili mezi milovníky hudby, a kupovali jste si ji na fyzických nosičích, pravděpodobně vás překvapí, na jakou cenu se některé z nich vyšplhaly. Nemusí jít pouze o gramofonové desky, ale také nejrůznější speciální edice CD nebo třeba magnetofonové kazety. Mezi nesmírně vzácná patří různá vydání kapel Beatles nebo Pink Floyd. V případě první jmenované se jejich White Album s pořadovým číslem jedna prodalo za neuvěřitelných 17 milionů korun.
Sportovní kartičky
Zejména v zahraničí se sportovní karty těší stále obrovské oblibě, ovšem sběratele najdete i v České republice. Navíc, zejména pokud jde o hokejové karty, před pár lety šlo o velmi rozšířenou věc mezi chlapci. Není tedy vyloučeno, že se vám doma povaluje nějaká ta kartička opravdu vysoké vzácnosti. Na dosud nejhodnotnější sportovní kartě je vyobrazen baseballový hráč Honus Wagner. Kartička se prodala za nějakých 150 milionů korun.
Knížky
Je docela možné, že jste v rodině měli nějaké ty vášnivé čtenáře. Knihy se přitom předávají z generace na generaci, a není tedy vyloučeno, že máte v domácí knihovně něco opravdu vzácného. V zahraničí se například první vydání románu Velký Gatsby prodalo za 10 milionů korun. Ale i u nás se najdou vzácné kousky. Třeba první vydání Harryho Pottera v češtině si sběratelé velmi cení.
Tamagoči
Fenomén malých zařízení, která představovala jakési digitální zvířátko, o které bylo nutné se náležitě starat, aby vám nepošlo, zasáhl před lety i Českou republiku. Je docela možné, že někde v krabicích najdete pár kousků i ve své domácnosti. Na internetu se pak můžete podívat, zda zrovna ten váš přístroj nepatří mezi velmi vzácné.
Komiksy
Pravdou je, že komiksy v České republice neměly takovou popularitu jako ve Spojených státech amerických, ovšem i v tomto ohledu se tu nějací sběratelé našli. Je možné, že komiks přivezl třeba strýček z Ameriky nebo si ho někdo objednal na dálku. Pakliže byste vlastnili například první vydání Action Comics, mohli byste ho dnes prodat za 70 milionů korun. Ve třicátých letech minulého století přitom stálo v přepočtu dvě koruny. A to se vyplatí.
Foto: Shutterstock