Jsou nádherné, jsou svůdné, jsou ženské. To jsou vysoké podpatky nejen v jehlovém provedení. Dámy, které je obouvají uvádí, že jim dodávají sebevědomí, cítí se elegantně a přitažlivě. Svůj podíl na těchto pocitem mají jistě i obdivné pohledy mužů, co dámy sklízí ve chvíli, kdy vymění tenisky za boty na jehlách. Jaký vliv mají vysoké podpatky na vaše tělo?
Snadná dávka sebevědomí
Že jsou boty s vysokými podpatky krásné, o tom nemůže být sporu. Že nám sluší, když se v nich procházíme, je také nesporný fakt. Co nám ale způsobí, když je máme na nohou několik hodin denně, 3 až 5 dní v týdnu? Mnoho zdravotních komplikací a hrozbu budoucích náročných operací.
Jak mění vysoké podpatky naše tělo
Jakmile si nazujeme boty s vysokými podpatky, změníme držení těla. Váha těla už není rovnoměrně a přirozeně rozdělena po celé ploše chodidla, ale stojíme hlavně na bříškách prstů. Celou dobu chodíme po špičkách. Abychom to dokázaly, naše tělo začne měnit těžiště a snaží se udržet postavu ve vzpřímené poloze.
Zdravotní komplikace z vysokých podpatků
Svaly a klouby jsou s podpatky vystaveny mnohem vyšší zátěži. Čekají nás bolesti zad, kyčlí, problémy s krční páteří. Zkracují se nám lýtkové svaly a achilovky. Neustálým nakláněním těla do nepřirozené polohy trpí kolena, kyčle a bedra. Tlak na chrupavky v kolenou je intenzivní a způsobuje obrovské opotřebení. Není výjimečné, že v důsledku nošení vysokých podpatků je nutné provést operaci a nahradit kolenní kloub umělým kloubem.
Stojí pár centimetrů navíc a letmé pohledy mužů, kteří do vašeho života nepatří za riziko, že budete muset podstoupit operaci a několikaměsíční rehabilitaci? Že možná nikdy nebudete moci znovu sportovat?
Dejte sbohem podpatkům a sáhněte po obuvi, která sice nepřidá na centimetrech, ale neohrožuje vaše zdraví. I v takové kolekci se dá najít slušivý model.