Nemoc PSAS neboli Příliš vzrušující syndrom byla poprvé diagnostikována v roce 2001. Za zkratkou PSAS se skrývá persistent sexual arouse syndrom. Někdy se mu říká i syndrom permanentního sexuálního vzrušení neboli PGAD, tedy persistent genital arousal disorder. Tento syndrom vede k samovolnému až trvalému sexuálnímu vzrušení a to už jak s orgasmem, tak i bez orgasmu.
Tělo postižené pacienty neposlouchá, ani když jsou na toaletu. Ženu postiženou syndromem citoval i japonský společenský týdeník Shukan Post. Ta prohlásila, že má ze sebe strach. V momentě, kdy před časem nastoupila do vlaku, pocítila, jak se jí krev hrne do určité části těla. Musela se hodně držet, aby nahlas nesténala. Bylo to velmi nepříjemné, protože do vlaku nastupovali další lidé. Jakmile jí někdo vrazí do lokte, nebo se do něj uhodí, tak omdlí. Jiná žena dodává, že ji nenechávají klidnou ani vibrace mobilního telefonu a doslova ji odrovnají. Prožívá několik orgasmů denně, někdy i několik za hodinu. Jedna z nich dokonce mluví o 300 vyvrcholeních v jednom dni.
Syndrom trvalého sexuálního vzrušení
Syndrom trvalého sexuálního vzrušení je označovaný jako nervová porucha, která může vést až k těžkým depresím nebo dokonce k sebevraždě. Vnucené vyvrcholení vyvolávají vnější vlivy. Není tedy dáno sexuálním vzrušením nebo myšlenkami na sex. Nesouvisí ani s nymfomanií. Podle lékaře tokijské kliniky Hidea Jamanaky jde o velmi nepříjemné postižení, které může být doslova zničující. Stovky nekončících orgasmů za den či za hodinu jsou dokonce bolestivé. Poskytují ženám pouze dočasnou úlevu. Léčba se ale zatím moc nedaří.
Výzkum PSAS
Americká výzkumnice jménem Sandra Leiblumová, která nemoc PSAS definovala, uvádí, že onemocněním bývají postiženy nejčastěji ženy po menopauze, tedy ve věku 40. až 50. let, které předtím podstoupily hormonální léčbu. Jsou ale evidovány i případy u žen ve věku kolem 30. let. Další zkoumání syndromu a registrace jeho rozšíření komplikuje zejména fakt, že mnoho žen, které trpí touto poruchou, se stydí jít k lékaři a o potížích mluvit. Odborníci však doporučují, aby tyto ženy návštěvu u odborníka neodkládaly. Nemoc se týká výhradně žen, v současné době se léčí pomocí znecitlivujících gelů a antidepresiv.