Měníte ráda svou image prostřednictvím barvy vlasů? Jednou černé, podruhé hnědé nebo blonďaté? Existuje mnoho mýtů o škodlivost barvení, jak je tomu doopravdy? A jaké máte možnosti, pokud byste chtěli zkusit barvení přírodní cestou?
Co obsahují běžné barvy na vlasy
Pokud se rozhodnete pro barvení vlasů, je vždy velmi důležité si v první řadě zvolit zejména kvalitní barvu ve správném odstínu. Barvy, které jsou k zakoupení v drogeriích, nebývají zpravidla tak kvalitní jako barvy, které můžete zakoupit v kadeřnických salónech. Ve většině barev je ovšem stále ještě obsažený amoniak, který vaše vlasy narušuje. Vniká do hloubky vlasu, vytahuje jeho přirozený pigment a ničí ho. Modernější barvy jsou již vyráběny bez amoniaku a využívají různá oxidační činidla. Ty jsou k vlasům o dost šetrnější.
Čeho se při barvení vlasů vyvarovat
Pokud se již rozhodnete pro barvení vlasů, rozhodně byste se měli vyvarovat častému střídání barev, které nadměrně zatěžuje pigmentaci vlasů. Před samotným barvením vždy dodržujte testování barvy kvůli případné alergické reakci, a to zejména pokud měníte značku barvy. Abyste si vlasy více nepoškodila, dodržujte délku působení barvy.
Tipy na přírodní barvení vlasů
Asi nejznámějším způsobem přírodního barvení vlasů je henna. Pomocí henny si vlasy vždy rozhodně ztmavíte, na výsledné barvě má do jisté míry podíl vaše původní barva vlasů. Pokud tedy chcete barvu velmi sytou a barvou, bude nutné opakované použití. Méně známými způsoby přírodního barvení vlasů je použití kávy, čaje či koření. K získání čokoládové barvy vlasů smíchejte dva šálky přírodního kondicionéru se dvěma šálky bio kávových zrnek a jedním šálkem silné kávy. Naneste na vlasy a nechte hodinu působit. Pro ztmavení vlasů o několik odstínů můžete také nadrtit slupky vlašských ořechů, přelít vroucí vodou a poté nechat směs tři dny odstát. Následně naneste na vlasy a nechte působit asi 20 minut.