Jak se zbavit myší v domácnosti

Pokud máte problém s myšmi, je potřeba ho řešit. Účinné pasti ale mohou být docela drahé a často se musí po 1. chycené myši předělávat. Naštěstí si jen průměrně šikovný majitel zamořené nemovitosti dokáže poradit i svépomocí. A zužitkovat přitom i materiál, který by jinak beztak vyhodil.

Vyzkoušejte akvárium

Jako past vám může posloužit skleněné akvárium. Postavte ho na místo, kde se myši vyskytují a dovnitř dejte kousek čokolády, nutelly, arašídového másla nebo ořechy. Tyhle věci myši milují mnohem více, než sýr. Ze starých knih nebo prkýnka jim udělejte plošinu, po které vylezou nahoru. Až za přichystanou lahůdkou skočí dovnitř, po hladkém skle už nazpět nevyšplhají.

Bezkonkurenční kbelík

Nejlepší past na myši je ale ta kbelíková. Můžete do ní najednou pochytat víc myší, aniž byste ji museli resetovat. Budete potřebovat jen kyblík, roli tvrdého papíru, třeba od papírových utěrek, tenkou tyčku, například ze starého ramínka na šaty a izolepu.

Místo kulaté role můžete použít i plechovku od piva nebo jiného nápoje. Jen jí musíte provrtat do dna díru, abyste mohli plechovkou protáhnout tyčku, na které se bude protáčet. A pomazat ji arašídovým máslem nebo nutellou, abyste na ni hlodavce nalákali. Když totiž myš skočí na návnadu, ta se přetočí a vhodí ji do kbelíku. Nepřidávejte ale návnady příliš, jinak se vám plechovka otočí namazanou těžší stranou dolů, což nepotřebujete.

Následně vypustit

Je potřeba ale říct, že tato metoda není vhodná tam, kde nejste pravidelně přítomni. Rozhodně nenastražujte kbelík na chatě, když víte, že na týden odjíždíte. Tuto past je třeba kontrolovat minimálně každý den.

Pochytané myši můžete následně pohodlně vzít a vypustit někde, kde již nebudou ohrožovat vaší domácnost.

Co funguje na myši, funguje i na potkany. Máte-li ale problém s krysami, místo kbelíku použijte raději plastový sud.

Foto: Shutterstock

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments