Přechod ze zimy do tepla, otevření myčky nebo trouby, vstup do vlhkých prostor. Všude tam bojujete se zamlžováním brýlí, které dovede na dlouhé vteřiny oslepit. Ukážeme vám, jak tomu zabránit a jak pečovat o brýle.
Pravidelné nošení brýlí
Jsou šťastlivci, kteří brýle nepotřebují celý život, ale jsou i ti, kteří je každé ráno musí nasadit a sundávají je až večer. Alternativou jsou kontaktní čočky, ty ale nevyhovují všem, nedají se použít na všechny typy očních vad a vyžadují složitější manipulaci. Nositelé brýlí přivítají tipy, jak se o brýle dobře starat a jak se vyhnout problémům s jejich zamlžováním.
Zamlžování brýlí
Zamlžování brýlí je věcí velmi nepříjemnou a každodenní. Situaci čelí nositelé brýlí i několikrát během dne. Sklíčka se mlží vlivem vlhkosti nebo pokud přecházíte z chladné do teplé místnosti. Zamlžování brýlí se dá zabránit s použitím běžného mýdla.
Skla brýlí potřete mýdlem a tekutinu setřete hadříkem. Postup má efekt na několik dní, ale při pravidelném čištění skel ochranný film jistě setřete. Proto je vhodné postup opakovat po každém důkladném čištění brýlí.
Vyčistěte brýle domácími prostředky
Čistící prostředky na brýle jsou poměrně dostupné, ale nemusíte je mít při ruce vždy. Vyrobte si vlastní čistící prostředek za pár drobných. Stačí malá lahvička od rozprašovače, líh voda a běžný prostředek na nádobí. Líh a voda se smíchá v poměru 2:1 a přidají se 3 kapky saponátu. Čistič se promíchá a vlévá do lahvičky s rozprašovačem.
Pokud máte sklíčka poškrábána, krouživými pohyby rozetřete zubní pastu a tu vyleštěte hadříkem.
Jak najít brýle
V oblíbené dětské pohádce říká vypravěč, že se brýle bez brýlí špatně hledají. A to je pravda. Pokud i vy často hledáte pouzdro s brýlemi, můžete si pomoci chytrou vychytávkou. Na pouzdro s brýlemi nalepte pásku, která svítí ve tmě. Je to drobný proužek, který nijak nenaruší vzhled pouzdra. Pak nebude problém najít pouzdro s brýlemi ani během noci. Svítící proužek se dá zakoupit za pár drobných.
Foto: Shutterstock