Bylinky, které zabraňují rakovině slinivky. Tyto jsou nejlepší prevencí

Rakovina slinivky je závažné onemocnění, které nelze brát na lehkou váhu. Pokud vám byla diagnostikovaná, rozhodně se svěřte do rukou lékařů. Můžete nicméně podpořit oficiální léčbu i bylinkami. Některé z nich vám poslouží také jako určitá prevence.

Když důležitý orgán selhává

Slinivka břišní, neboli pankreas, je jedním z nejdůležitějších orgánů v našem těle. Je součástí trávicího ústrojí a jejím úkolem je vylučovat enzymy, které následně rozkládají potravu ve střevech. Produkuje také velmi důležitý hormon inzulin. Ten se stará o správnou hladinu cukru v krvi. Onemocnění slinivky má tedy velmi závažné dopady na lidské zdraví. Rakovina se bohužel objevuje čím dál tím častěji. Postihuje o něco více muže než ženy a nejčastěji se týká osob starších 65 let.

V počáteční fázi se nádor obvykle nijak neprojevuje, což je o to nebezpečnější, protože včasný záchyt nemoci je zásadní. Později se může projevit bolestí břicha a nevolností nebo zažloutnutím kůže. Dalšími symptomy mohou být bolesti podbřišku a zad, deprese nebo cukrovka.

Léčbu byste v žádném případě neměli zanedbat. Pokud se vrhnete na užívání bylinek, myslete na to, že jde pouze o doplňkovou záležitost. Vždy poslouchejte lékaře a řiďte se především jejich pokyny. Jestliže máte v rodině někoho s tímto onemocněním, zvažte užívání bylinek jako prevenci.

Foto: Shutterstock

Byliny, které preventivně podpoří vaši slinivku

Měsíček lékařský

Jedná se o velmi všestrannou bylinu, která prospěje nejen vaší slinivce. Působí proti virům i bakteriím, je vhodná proti zánětům, při bolestivé menstruaci a celé řadě dalších potíží.

Smetanka lékařská

Kořen pampelišky má velmi příznivé účinky na náš trávicí systém, ale napomáhá i správnému fungování ledvin. Některé studie ukazují, že může být užitečný i při léčbě rakoviny.

Dobromysl obecná

Rostlina je plná antioxidantů, zlepšuje zažívání a pomáhá při střevních obtížích. Mimoto se doporučuje právě jako prevence rakoviny.

Přeslička rolní

Přeslička posiluje imunitu, působí příznivě na močové cesty, pomáhá při kloubních obtížích i hojení ran. Může napomoci regeneraci slinivky i jako prevence cukrovky.

Hořec žlutý

Hořec podporuje tvorbu žaludečních šťáv a celkově prospívá trávicímu traktu. Pomáhá udržovat správné funkce slinivky, žlučníku i jater.

Bylinky, vhodné jako podpora při samotném onemocnění

Pokud vám byla rakovina slinivky diagnostikovaná, můžete oficiální léčbu podpořit následujícími bylinami.

Benedikt lékařský

Tento bodlák působí jako úleva při bolestech žaludku a trávicího traktu. Posiluje také cévy a srdce a je vhodným prostředkem proti chřipce a nachlazení.

Kurkuma

Koření využívané hlavně v asijské kuchyni má mnohé blahodárné účinky na lidský organismus. Existují i studie, podle nichž dokonce pomáhá zpomalit nádorové bujení.

Jetel luční

Jetel pročišťuje lymfatický systém i krev a zlepšuje metabolismus. Posiluje funkci slinivky břišní a pomáhá proti zvracení i průjmům.

Foto: Shutterstock, zdroj: Journals Sagepub

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Milan
Milan
2 let

Vůbec nic z toho, mám vyzkoušený olej z černého kmínu, užívám denně ráno na lačno už 16 let kdy byla diagnostikována rakovina. K tomu čaj z meduňky a máty, obtíže se slinivkou jsou minimální!!!! Pro dobrou činnost slinivky je dobré podpořit činnost jater a ledvin, proto denně na lačno ostropestřec olej (bio) na pomoc játrům, pro ledviny a močové cesty jedině čaj z vrbovky, jeden hrnek denně pomalu popíjet, nikdy večer před spaním, užívat jen jeden týden v měsíci.