Dejte si česnek pod polštář a sledujte, co se bude dít. Změny v těle se dostaví okamžitě

Podle mnohých nebyly zázračné účinky česneku dosud doceněny. Tato potravina funguje jako účinné přírodní antibiotikum, ale také dokáže dodat pořádnou porci energie, a když je třeba, pomoci i s klidným spánkem. Díky jeho antibakteriálním účinkům ho můžete použít i k hojení menších ran na kůži.

Česnek se využívá dlouhá staletí

Ostatně, česnek se v přírodní medicíně používá odpradávna, a je celkem jedno, zda se podíváme do Číny nebo třeba Egypta. Nejčastěji se přitom česnek používá pro své aroma do jídla, a to ve středomořské či asijské kuchyni. Pravdou ale také je, že varem ztrácí své léčivé schopnosti. Pokud chcete využít jeho účinky na maximum, měli byste ho do vaření přidat 10 minut po oloupání a nakrájení. Tehdy se nejvíce uvolňují vitaminy a minerály.

Podle našich babiček lze česnek použít také jiným způsobem než je běžné. Dejte si ho před spaním pod polštář a načerpejte jeho zázračné účinky. Vezměte hlavičku česneku a z ní vyberete jeden stroužek. Ten nechte ve slupce a před spaním ho položte pod polštář a ráno zase vyhoďte. To opakujte každou noc.

Foto: Shutterstock

Česnek pro lepší spánek bez bakterií

Může něco takového fungovat? Podle expertů to není vůbec vyloučené. Jakmile se totiž stroužek česneku pod polštářem zahřeje, začnou se uvolňovat některé stopové prvky. Ty vytvářejí aroma, které prostupuje vzduchem kolem polštáře. Zejména zinek má antibakteriální účinky. Budete tak dýchat zdravější vzduch a v důsledku toho i lépe spát. Rovněž se vám vyčistí nosní dutiny, takže nebudete chrápat a v ústech se vám nebudou množit bakterie.

Je však důležité, abyste stroužek pod polštářem nenechávali příliš dlouho. Každý den je třeba ho vyměnit. V opačném případě vám polštář začne zapáchat a účinky česneku stejně vyvanou. Pokud čekáte hosty, raději se ujistěte, že v posteli nejsou zbytky česneku a povlečení vyperte, abyste se zbavili typického aroma.

Česnek obsahuje obrovské množství živin včetně vitamínu B6, vitamínu C, manganu, fosforu, vápníku, železa či zinku. Existují důkazy o tom, že pravidelná konzumace česneku může snížit riziko některých druhů rakoviny. Konzumace česneku se doporučuje i v době, kdy jsou přemnožení komáři, protože jeho aroma je odrazuje.

Foto: Shutterstock, zdroj: Pillow Insider

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Iris
Iris
2 let

Tak já ten česnek radši sním 🙂

Karel
Karel
2 let

Česnek mám rád, ale aby mi smrděl pod polštářem v ložnici, to opravdu ne.