Máme pro vás úplně jednoduchý trik, jak podpořit zdraví vašich pokojových rostlin nebo se pokusit zachránit ty, kterým se přestalo dařit. Stojí sotva pár korun a jeho provedení zabere jen několik vteřin času. Že se to zdá jako kouzlo? Možná že trochu je – snad každý kouzelník má přece v rukávu schovaný trik se sirkami.
Sirkami proti škůdcům
Když vám pokojovky napadnou škůdci, může být docela velký problém se jich zbavit. Obzvlášť těch, kteří jsou tak malí, že jsou špatně odhalitelní, anebo když napadají kořenovou soustavu rostliny. Tehdy rostlina, které dosud dobře prospívala, začne bez zjevných důvodů chřadnout a je jen na nás, abychom se ji pokusili zachránit.
V takovém případě vám však mohou pomoct právě sirky. Když jich pár zapíchnete hlavičkami dolů do vlhké hlíny v květináči, měly by látky, které jsou v nich obsažené, škůdcům pořádně zavařit. Hlavičky se budou postupně rozpouštět a vstřebávat do hlíny – tím se látky, které škůdcům rozhodně neprospívají, dostanou až k parazitům a těm se u vás přestane dařit. Buď zahynou, nebo místo sami opustí, protože poznají, že je pro ně otrávené a nemohou na něm žít a dál se množit.
Je to vážně jednoduché a skoro nic to nestojí – takže není důvod, proč tenhle trik nevyzkoušet.
Sirky jako hnojivo
Babské rady dále říkají, že si ze sirek můžeme vyrobit také hnojivo. Zkrátka je necháme odmočit v konvi s vodou a následně běžně zaléváme.
Pokud to chcete vyzkoušet, měli byste si však dávat pozor na to, z čeho jsou sirky složené. Malé množství síry a také fosfor, který se do sirek přidával dříve, by vašim pokojovkám pravděpodobně opravdu prospěly. Avšak dnes je obvyklé, že součástí zápalkové hlavičky je i chlorečnan draselný, který se běžně používá k hubení plevelu – a pokud něco ubližuje plevelu, rozhodně to nezachrání vaše krásné pokojové rostliny.
Foto: redakce AAzdraví.cz
Tohle určitě prospívá. 😂😂😂😂
Zkuste to a garantují vám, že za nějakou dobu jste bez kytek. A to se vyplatí. 😂