Je dobře známým faktem, že důchodci patří mezi největší milovníky slevových akcí. Kolikrát neváhají před začátkem akce stát i desítky minut před zavřenými obchody, aby se k nabídce následně dostali jako první. Proslulí jsou také svými ostrými lokty, které v obchodech nezřídka neváhají uplatnit, když jim jde o nějaký ten úlovek.
Novinky nezastavíš
V poslední době nicméně důchodcům z hlediska akcí příliš pšenka nekvete. Většina akčního zboží se sice stále inzeruje klasicky přes letáky, ovšem dosažitelná sleva je zde už menší než dříve. Obchody se totiž rozhodly vázat si své zákazníky skrz mobilní aplikace.
Není divu, je to pro ně velmi výhodné. Zájemci o slevy si musí nainstalovat do mobilního telefonu jejich program a obvykle pak dají také svolení k průběžnému informování o nabídkách, akcích či soutěžích. Zároveň jsou přes mobil jejich nákupy zaznamenávány a obchodní řetězce se dozví zajímavé věci o jejich nákupním chování. Není divu, že tyto aplikace už zavedly prakticky všechny řetězce na českém trhu.
Jedním z těch posledních byl velmi oblíbený Lidl. Ten těmto technologiím dlouho odolával a nabízel vše v klasických akcích. Jakmile však už svou aplikaci zákazníkům nabídl, svázal s ní řadu slev napřímo. Pokud ji tak nemáte, případně ji neumíte správně ovládat, na řadu nabídek nemáte nárok.
Velké lákadlo zůstává nedostupné
Obdobně to funguje třeba i v Kauflandu, kde je klubová kartička poměrně zásadní. Je možné skrz ní získávat ty největší možné slevy, které ještě převyšují ty akční, ale také čerpat plošné slevy na určité sortimentní skupiny a někdy se objeví i kupon zlevňující celý nákup.
Vlastně by na tom nebylo nic špatného a i pro zákazníky mohou mít tyto aplikace řadu výhod. Jak se ale ukazuje, zejména starší lidé se s nimi učí jen velmi obtížně. Když už se naučí ovládat chytrý mobilní telefon, obvykle pro ně nejrůznější aplikace stále zůstávají španělskou vesnicí, natožpak, aby je dokázali ovládat tak, jak jsou navrženy.
V důsledku toho ale dochází k jedinému. Důchodcům zůstává stále větší množství akčních nabídek utajeno, případně se k nim dostanou v méně výhodné podobě. Řada z nich toho pochopitelně lituje, i když mnozí ani neví, že o něco přicházejí.
Stále častěji dochází také k nepochopení. Senioři si myslí, že slevu z aplikace nějakým způsobem využívají, ale například si ji zapomenou aplikovat a až doma zjistí, že se jim neuplatnila a oni zaplatili plnou cenu.
Foto: Shutterstock
Myslím že nikdo nebude tzv. FORREVER Young. To mají podle Vás umřít. Tak to se mě hodně nelíbí. Většinu z nás někdo z nich vychoval a určitě si zaslouží důstojné stáří. I ty dnešní mladiství s děti do 50 pochopí že je už vlastně nikdo nechce. Poslanec nebo soudce prostě nemůže být každý. Nevím jak může zrovna ministr soc. Věci prohlásit že zvýší věk odchodu do důchodu. To je úplná blbina v 50 s průměrným středoškolský nebo Vos. O Vas nikdo nemá zájem. To je realita co?
Stydím se za důchodce kteří mají kolem 15000,-. Já mám méně a krásně vyjdu . Do fronty zásadně nechodím. Styďte se, 😣asi vám půl důchodu seberou děti. 👎
Kde je psáno, že musíte vše vyplnit podle pravdy?
Moje matka využívá všechny aplikace a nikde žádná pravda! Je pravda že třeba v Tescu nečerpá peníze zpět.
Ale funguje to.
To je zpráva z kterého roku? Apku z Lidlu mám už dva roky.
Jsem taky důchodkyně a někdy se i stydím za ně. To co někdy předvádějí v obchodě je hrozný, jdou přes mrtvoly . Ještě že mě tyhle akce neberou. Moc lidí.
Přesně tak hanba a to nejstarší nemají malé důchody 😏
Přesně tak . Jenže důchodci nemají málo a pokud mají tak ať nekupují kde co . Chovají se jak šílenci.