Holení intimních partií někdo považuje za samozřejmost, jiný naopak za zbytečnost. Společnost se k tomu staví tak, že pokud si někdo intimní partie neupravuje, působí divně a zaostale. Není se proto čemu divit, že se většina žen přiklání k názoru, že je holení intimních partií jakousi nepsanou povinností. Co když ale mají chloupky v této oblasti svůj důvod?
Asi jsou k něčemu dobré, když rostou, nebo ne?
Možná i vám hlavou proběhla tahle myšlenka, která je i podle nás vcelku logická. Když už nám ochlupení v oblasti intimních partiích roste, tak k tomu asi má nějaký důvod. Z toho plyne myšlenka, že chloupky v oblasti genitálů možná mají nějaký svůj dobrý důvod.
Podle lékařů je úkolem pubického ochlupení ochránit pohlavní orgány před bakteriemi a patogeny, které nejsou žádoucí. Chloupky tak mají zabránit jejich vstupu do vaginální oblasti, díky čemuž pak klesá šance na propuknutí nepříjemných onemocnění.
Chloupky máme už jako malé děti
S chloupky po celém těle se narodíme už jako úplně malá miminka. Čím jsme starší, tím se chloupky stávají silnějšími, mění se jejich zbarvení i hustota. Úkolem chloupků, které mají i miminka, je ochrana pokožky a snaha udržet tělo v teple.
Holení intimních partií – je vhodné nebo ne?
Nabízí se otázka, jestli je holení intimních partií vůbec vhodné nebo ne. Podle statistik se v oblasti genitálů upravuje cca 80 % žen, přičemž 60 % z nich tvrdí, že takto činí čistě z hygienických důvodů, zbylých 20 % si chloupky upravuje proto, aby to zkrátka dobře vypadalo.
S holením intimních partií se pojí i určitá rizika, která byste měli znát, pokud se v této oblasti upravujete. Jedním z rizik je zarůstání chloupků, což je značně nepříjemné, protože vznikají drobné pupínky podlité vodou, které bolí nebo svědí. Objevit se může i podráždění pokožky, která může pálit nebo svědit. Pokud se chcete v oblasti intimních míst holit, dbejte na to, abyste pokaždé používali čistou žiletku, aby nedošlo k přenosu infekce.