Zanesená střeva negativně ovlivňují celé tělo. Vyčistěte je šetrně a bez bolesti

Plísně a kvasinky mají rády především cukr. Čím více cukru dostanou, tím více rostou. S tím se zvyšuje i vylučování toxických látek, které zamořují naši krev. Jak na záněty střev, protikvasinkovou a protiplísňovou kúru na pročištění střev? Podívejme se, jak šetrně pročistit naše střeva.

Kefír a lněná semínka

Začněte s malým množstvím, aby si tělo a trávení zvyklo. Dávku můžete postupně zvyšovat. Smíchejte 1 lžíci lněných semínek s 1/3 hrnku kefíru a snězte před snídaní. Stejnou dávku si dejte večer před spaním. Pak vypijte alespoň 8 sklenic čisté neperlivé vody denně. Po týdnu si dejte pauzu. Použijte jako občasnou kúru nebo zařaďte 2 dny v týdnu pro udržení činnosti střev.

Chia semínka

Chia semínka namočená ve vodě se v žaludku přemění na gelovou hmotu. Usazeniny a toxické látky se na ně nalepí a stolicí se vyloučí z těla. Gelová konzistence chrání citlivá střeva a velmi dobře odstraní i zácpu. Důležitý je dostatečný pitný režim.

Psyllium

Jedním z nejúčinnějších čističů střev je slupka ze semen jitrocele neboli psyllium. Díky vysokému obsahu vlákniny čistí trávicí trakt jako přírodní kartáček a vsákne do sebe toxické látky. Nestravitelné rostlinné vlákniny vlivem vody nabobtnají a několikanásobně zvětší svůj objem. Pak se vše z těla přirozeně vyloučí.

Nápoj z fermentovaného ovsa

Výborným přírodním prostředkem na střeva a střevní stěny se záněty, kvasinkami a plísněmi je nápoj z fermentovaného ovsa. Obnoví sliznice trávicího traktu. Vezměte 1 kg ovesných vloček, 3 l vody a 4 litrovou sklenici. Do sklenice dejte vločky a vodu, zakryjte ji plátnem nebo potravinářskou folií a nechte ji 4 dny stát při pokojové teplotě. Vždy 2x denně sklenici promíchejte. Pak sklenici důkladně protřepejte a přeceďte přes plátno nebo jemný cedník. Ovesný kvas přelijte do uzavíratelné lahve a dejte do lednice. Pijte 100 až 150 ml půlhodiny před jídlem. Fermentovaný oves můžete jíst jako kaši.

Esenciální olej z máty peprné

Užívá se vnitřně vždy po jídle 3x denně 3 kapky do lžičky s olivovým olejem, který zapijete. Pak je nutné 1/2 hodiny nejíst ani nepít. Máta podporuje zažívání. Plíseň a kvasinky se v ústech i střevech díky ní zahubí.

Esenciální olej z oregana – dobromysl

Olej z oregana je silnější než mátový, má značné antibiotické účinky a užívají se 3x denně 2 kapky do olivového oleje nebo medu. Nikdy neužívejte olej z oregana samostatně a vždy jej užívejte po jídle. Je výborný i na odstranění nadměrného akné.

Extrakt z grapefruitových semínek

Dá se zakoupit jako tinktura i v tobolkách. Grapefruit posiluje imunitní systém a střeva. Účinně zabíjí plísně a přemnožené kvasinky.

Česnek

Vhodná je i konzumace většího množství syrového česneku, který zlikviduje veškeré zbytky uvolněných toxinů v trávicím traktu po odumření přemnožených kvasinek i plícní a posílí imunitu. Udělejte si několikadenní kúru.

Další doporučení

Pro zdravá střeva je důležité se pravidelně hýbat, nejlépe na čerstvém vzduchu. Aktivitu zařaďte alespoň na 2 hodiny denně. Nezapomínejte ani na vyváženou lehkou stravu, dostatek vlákniny a pitný režim. Nejlepší je čistá voda bez bublin.

Foto: Freepik

Autor: Pavla Růžičková

Externí autorka magazínu AAzdraví.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
8 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments