Je to venku. Velká česká banka celé roky odrbávala klienty. Okamžitě si ověřte, zda vám nedluží velké peníze

Lidé mají ve zvyku banky vnímat jako důvěryhodné instituce, ve kterých probíhá vše naprosto korektně a přesně. Je ostatně třeba mít ve vlastní banku důvěru, když jí svěřujete nemalé prostředky, často celoživotní úspory, případně s ní vstupujete do smlouvy o nějakém tom úvěru, který se v případě hypotéky může táhnout i desítky let.

Jaké byly úroky?

Proto bankám vadí, když se o nich mluví v negativním světle. To se aktuálně týká především Raiffeisenbank, okolo níž se objevila celá řada problémů. V první řadě je to její setrvalé působení v Rusku, kvůli kterému ji opouštějí i klienti v České republice. Aby toho nebylo málo, najevo vyšly podivné praktiky o vypovídání účtů některým klientům. Problémy mají i lidé, kteří chtějí obchodovat s kryptoměnami.

A aby toho nebylo málo, ukázalo se teď, že Raiffeisenbank pravděpodobně celé roky nedokázala správně spočítat úroky, a to přinejmenším na kreditních kartách.

Teď vyšlo najevo, že klienty nejspíš dlouhodobě okrádali, ale peníze jim vrátí jen za poslední 3 roky, protože zbytek je samozřejmě promlčen,” uvedl jeden z klientů na sociálních sítích poté, co mu od banky přišlo vyrozumění o skutečnosti, že mu vrací úroky z předchozích tří let, které špatně zaúčtovali. Problém je ale podle všeho v tom, že se to celé možná táhlo mnohem déle, ale nikdo si toho nevšiml.

Foto: Shutterstock

Raději si vše spočítejte

Každopádně není od věci, aby se klienti této banky seznámili se skutečností a ověřili si, zda jim byly úroky na kreditních kartách a úvěrech počítány dobře. Potenciálně může jít o tisíce korun, které se za delší dobu nasčítají.

Čtěte také: Velká česká banka varuje. Její klienti mohou přijít o všechny peníze

Je otázkou, zda byly úroky správně počítány například na spořicích účtech. I tam se v různých bankách v minulosti objevily nesrovnalosti, které se potom musely narovnávat. Ačkoliv se totiž zdá být vše naprosto jasné, někdy skutečně může dojít k chybě nebo použití jiné metodiky výpočtu.

Foto: Shutterstock

Autor: Petr Vavrenka

Redaktor magazínu AAzdravi.cz. Vystudoval VŠE a publikační činnosti se věnuje od roku 2005 v médiích jako MF DNES, ČT24 nebo Koktejl.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments