Jedlé nádobí vyrobené z pšeničné mouky, pšeničných a ovesných otrub či jablečných vláken. Už jste ho vyzkoušeli? Jde o vynikající řešení na výlet, zahradní párty nebo jen tak pro zábavu. Děti talířem, který mohou na závěr obědu sníst, určitě ohromíte.
Jedlé nádobí je tady proto, aby pomohlo redukovat odpad, jenž vzniká při venkovních akcích, při nichž se typicky používá jednorázové plastové nádobí. Na hudebních festivalech či firemním grilování se už nemusí válet všude po zemi plastové kelímky. Návštěvníci určitě ocení kelímek, který lze slupnout jako sušenku.
Jedlé nádobí vydrží mikrovlnku, troubu, zmrzlinu i kávu
S plastovým talířem se pochopitelně co do výdrže nedá srovnávat. Jedlé talíře můžete rozsednout, zlomit a není úplně vhodné v nich některé pokrmy či nápoje nechávat dlouhé hodiny. Jsou vhodné ke konzumaci – jídlo na ně naložíte, sníte a pak si pochutnáte i na nich.
Přesto nečekejte žádná velká omezení. Takový jedlý talíř můžete směle dát do trouby i do mikrovlnné trouby. Do jedlého kelímku lze naservírovat horký čaj, kávu, či naopak studenou zmrzlinu.
Užijte si jedlé nádobí s dětmi
Velkým lákadlem je jedlé nádobí také pro děti. Co kdybyste je motivovali ke snězení obědu tím, že mohou na závěr sníst i talíř? Jedlé lžičky či přímo jedlé lízátkové tyčky se dají použít na výrobu domácích lízátek či zmrzliny.
Dětem jedlým nádobím každopádně vyrazíte dech a zároveň je naučíte něco o ekologii a šetrném chování k naší přírodě. Zároveň jde o výhru pro unavené maminky. Jedlé nádobí totiž neskončí ve dřezu, nýbrž v bříšku, odkud ho není třeba uklízet.
Každopádně doporučujeme koupit celé balení jedlého nádobí, k dispozici jsou cenově výhodné sady. Je totiž zcela jasné, že jakmile dítěti jednou ukážete talíř, který se dá sníst, bude ho vyžadovat častěji. A proč mu ho sem tam nedopřát – když se vám nechce umývat nádobí, chcete-li ho odměnit či motivovat ke snězení zdravého pokrmu.