Koktejl z jedlé sody okamžitě zlikviduje všechny mšice. Zachrání vám úrodu

Sotva se rostliny vypiplají ze sazenic a vy se už těšíte na první krásu nebo úrodu, objeví se mšice. Je načase s nimi co nejrychleji skoncovat, než se rozmnoží a zlikvidují vše, s čím jste si dali práci.

Nejen pro pečení a čištění domácnosti

Jedlá soda je velmi užitečná ingredience v domácnosti. Zajistí vám nadýchané moučníky a buchty, postará se o vyčištění odpadu nebo zašlé nečistoty v troubě, vyčistí skvrny na koberci. Jedlou sodu přitom nikdy nezaměňujte se sodou na namáčení prádla, jedná se o dvě rozdílné chemické sloučeniny. Jedlá soda dokáže skvěle posloužit i v rámci péče o naši zahradu.

Mšice ji nesnášejí.

Postřik je přírodní a ekologický

Postřik na mšice vyrobený z jedlé sody vám snadno zajistí úlevu od nenechavého hmyzu. Jeho příprava je velesnadná a účinek je dlouhodobý. Navíc se nemusíte bát, že by postřik ublížil nebo odradil čmeláky a další opylovače, kteří přilétají na vaši květenu nebo zeleninu.

Výroba přírodního postřiku

Pro výrobu ekologického přípravku na mšice budete potřebovat rozpustit lžičku rostlinného oleje a lžičku jedlé sody v litru vody. Následně postříkejte zasažená místa pomocí rozprašovače.

Můžete zkusit i obměnu, a to lžičku jedlé sody a pár kapek prostředku na mytí nádobí. Tyto ingredience rozmíchejte v litru teplé vody a použijte jako postřik na zasažené rostliny.

Třetí možnost je rozpustit lžičku jedlé sody v litru teplé vody a přidat lžičku nastrouhaného mýdla, které ve vodě společně se sodou rozpustíte.

Foto: Shutterstock

Jak často postřik aplikovat?

Přírodní postřik na rostlinu nastříkejte dvakrát týdně. Pokud je ale mšicemi zasažena značně, bude potřeba tento postup opakovat denně, a to i ze spodní strany rostliny. Vždy je lepší ošetřit i rostliny v nejbližším okolí zasažené květiny nebo plodiny.

Stále se jedná o přírodní prostředek, který nijak nebrání růstu, ani negativně neovlivňuje opylení rostliny. Nemusíte se tedy bát jej použít denně. Všímáte si v okolí vaší rostliny existence mraveniště? Mravenci si mšice chovají a využívají jejich sladkou šťávu jako potravu. Proto byste se měli zaměřit také na tyto nevítané hosty v rámci zahrádky.

Foto: Shutterstock, zdroj: Treehouse

Autor: Tomáš Kavka

Redaktor serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments