Rýže patří v naší kuchyni k nejběžnějším surovinám. V kuchyni je oblíbená jako příloha k omáčkám, nebo na způsob rizota. Má ale ještě další využití.
Rýže absorbuje pachy
V lednici se vyskytuje mnoho různých pachů. Někdy jsou velmi nepříjemné, a právě v takových případech může být rýže užitečným pomocníkem. Namísto chemie se dají proti zápachu využít některé potraviny, které ho absorbují. Mezi ty se řadí i rýže. Vložte do lednice malou misku s rýží, a zápachu se zbavíte.
Vodu z rýže nevylévejte
Pokud jde o vodu z rýže, nikdy byste ji neměli vylévat. Je bohatá na aminokyseliny a vitamíny, které vám pomůžou udržet krásnou a zdravou pokožku. Stačí rýžovou vodu naředit s vodou v poměru 1:1. Naneste na pleť a nechte ji působit 15 minut. Poté pokožku opláchněte. Když budete tuto maska nanášet každý večer, dojde k vyčištění pleti i vyplavení toxinů.
S rýží proti vlhkosti
Kromě pachů rýže nasává i vlhkost, což se může hodit například kutilům v dílně. Díky tomu totiž nezrezne nářadí. Podobný efekt bude mít třeba ve šperkovnici se stříbrnými šperky, které budou vypadat stále jako nové. Díky rýži můžete zachránit i mobilní telefon nebo fotoaparát, na který se vám vylila voda. Stačí elektroniku na noc vložit do misky s rýží, ráno ji jen otřít suchým hadříkem a vše by mělo fungovat.
Přidejte rýži k banánům
Banány, které na sobě mají hnědé skvrny, jsou sice zdravé, ale esteticky nejsou tak krásné jako ty jasně žluté. I v tomto případě pomůže rýže. Banán s černými fleky dejte do pytlíku společně s rýží, sáček uzavřete a po hodině otevřete. Ovoce by mělo být opět zářivě žluté.
Rýžový polštářek prohřeje klouby
Látkový pytlík naplňte rýží a zašijte. Dejte na chvilku do mikrovlnky a vytvořte si nahřívací polštářek, který uleví vašim kloubům.
Foto: Shutterstock
Lidé na Západě 🤣 a my na Východě jsme úplně ” blbí “, co to píšete za ” titulky článku “, by jste se měla stydět, jděte dělat novinařinu na Západ a pište: Lidé z Východu…😜. Fakt, Vy žurnalisti máte IQ a některé články a rady stojí za….!!😇
To je zdejší folklór 😁. Mimochodem, články zde nepíšou žurnalisté, ale brigádníci.
P.S.: vy byste se zase měl stydět za ten paskvil “by jste” 😉.