Není potřeba utrácet za drahou vlasovou kosmetiku. Vlasy mohou vypadat krásně i bez toho. Stačí k tomu jednoduchý trik, použijte surovinu, kterou máte doma. Jablečný ocet vám prokáže stejnou službu, a navíc skvěle pečuje o pokožku hlavy.
Záleží na kvalitě
Při výběru jablečného octa se vyplatí sledovat kvalitu. Dávejte přednost nefiltrovanému a nepasterizovanému produktu, který vám přinese mnohem více účinných látek. Díky obsahu kvasinek, enzymů a proteinů je mnohem cennější.
Dodejte vlasům živiny
Jednou týdně můžete vašim vlasům dodat ohromné množství živin – vitamínů a minerálů, které se zasadí o jejich kvalitu a dodají jim lesk a hustotu. Navíc působí pozitivně i na vlasovou pokožku. Pomůže vám v boji proti lupům, posílí vlasové kořínky a podpoří růst vlasů.
Jak na to?
Octový roztok si vytvoříte snadno. Připravte si jeden hrnek vody a dvě lžíce jablečného octa a smíchejte. Nejprve vlasy umyjte tak, jak jste zvyklí – šampónem a kondicionérem. Nakonec nalijte na vlasy octový roztok, důkladně vmasírujte do pokožky a nechte působit 5 – 10 minut. Důkladně opláchněte. Ihned poznáte rozdíl.
Na co si dát pozor?
Určitě nepoužívejte jablečný ocet častěji. Pokud uvidíte, že vaše vlasy na jablečný ocet reagují špatně, upravte poměr vody a octa, nebo snižte frekvenci používání. Pokud jste citliví, může vám místo pomoci podráždit pokožku. Jablečný ocet by se vám neměl dostat do očí – v tom případě je namístě oči ihned vypláchnout vodou.
Specifická vůně
Jablečný ocet má typický octový zápach. Po umytí vyprchá, toho se nemusíte obávat. Pokud je pro vás ale nepřekonatelný, můžete si připravit jablečný ocet s bylinkami, díky kterým získá úplně jinou vůni. Bude vám stačit 0,5 litru jablečného octa a 2 lžíce sušených bylinek. Láhev uzavřete a necháte týden macerovat, nakonec přes pláténko slijete. Získáte skvělý přípravek na vlasy, který vám v koupelně vydrží i několik měsíců.
Foto: Shutterstock, zdroj: Wikihow
Té “speciální tekutině držené v tajnosti” se můžu jen smát.
Vždycky jsem měla dlouhé (až po zadek) husté a zdravé vlasy, které jsem před několika lety zkrátila k ramenům.
Nikdy jsem nepoužívala a nepoužívám kondicioner a ani jakýkoli ocet – někdy jsem na oplach používala nálev z kopřiv nebo z kořene lopuchu, taky zředěné pivo.