Je těžko uvěřitelné, že k některým objevům dospěje lidstvo až po takové době. Nemusí přitom jít o technologické výkvěty. S něčím novým můžete přijít i s poměrně banálními věcmi, a přesto výrazně ulehčíte lidem život. Prostě jen použijete věc, kterou tu máme odjakživa, neotřelým způsobem, který řeší nějaký problém. A zjistíte, že to funguje.
Jedinečný trik
Právě tak došlo k tomu, že někdo položil na okno nakrájené plátky okurky. Klidně to mohlo udělat i dítě, které si hrálo. Onoho “vynálezce” zřejmě již nedohledáme. Důležité je, že pak došlo k zajímavému jevu. Zatímco dříve těmito okny pronikal do obydlí nepříjemný hmyz v podobě much, komárů a vos, poté, co se na okně ocitla okurka, jejich příval ustal.
Pravdou totiž je, že hmyz je v létě velkým problémem, obzvlášť na některých místech. Asi nikdo nechce, aby mu v bytě létali komáři a v noci ho zle poštípali. Ani bzučení much přes den není zrovna něco, co se pojí s příjemnou relaxací.
Lidé se tak snaží nejrůznějšími způsoby zamezit hmyzu v tom, aby jim otravoval život. Jde to pochopitelně různě. Nejjednodušším způsobem je pořídit si nějaký ten repelent do zásuvky. To ale není zrovna optimální dlouhodobé řešení, protože tyto produkty vylučují různé chemické látky. A v takovém prostředí asi moc nechcete žít.
Okurky fungují skvěle
A právě tady se dostáváme k tomu, jak nám pomohou nakrájené okurky na parapetu. Ukázalo se totiž, že jejich efekt je přinejmenším podobný jako u drahých repelentů z obchodu. Jde o přírodní vůni, která hmyz odpuzuje.
Aby se vůně z okurky uvolnila, je pochopitelně třeba ji nakrájet. Stačí malá kolečka, přičemž na každém okně by jich mělo být alespoň pět, aby byla vůně dostatečně silná. Je pochopitelně možné je umístit také na další místa, kde vás hmyz zlobí. Tento přírodní odpuzovač vás ho spolehlivě zbaví.
Foto: Shutterstock
No,hned jsem ty okurky do okna vyzkoušela,hezky nakrájené a v dostatečném množství. Mouchy se děsně naštvaly,protestovaly a chtěly okurky rozsápat. Ráno pokračovaly,tak jsem to vzdala a okurky vyhodila. Není nad dobrou radu.
To ale jste mic uspechala; zacina to fungovat az ve chvili, kdy se na okurky sletne hejno octomilek a vytvori vlastnimi tely neprostupnou hradbu pro jiny hmyz