Málo známé účinky heřmánkového čaje. Pomáhá s infekcemi i rakovinou

Heřmánek oceníte, při nespavosti, pokud máte chronický zánět, menstruační bolesti nebo vás trápí žaludeční nevolnost. Zastavuje krvácení dásní a je dobrý proti plaku.

O heřmánku už se ví celá staletí, že umí léčit, zklidnit a zkrášlovat. Byl posvátný pro Římany, Egypťany i Anglosasy a starověcí Řekové jej nazývali zemským jablkem. Heřmánek je bylina, která navozuje spánek. Kromě pomoci při nespavosti má relaxační účinky na naši psychiku. Umí ale mnohem víc.

Heřmánek na infekce i chronické záněty

Pokud velmi často trpíte velkými bolestmi a trpíte permanentní únavou, s největší pravděpodobností jde o chronické bolesti a chronický zánět. Vyzkoušejte zbavit se příznaků bolesti a únavy pravidelným pitím heřmánkového čaje. Podle studií publikovaných v Mezinárodním žurnálu molekulární medicíny složky heřmánku tlumí zánětlivé reakce, které se projevují třeba i při revmatoidní artritidě.

Účinná prevence rakoviny

Mnoho výzkumů už prokázalo, že má heřmánek velký potenciál bojovat se zákeřnou rakovinou. Obsahuje totiž blahodárně působící látku zvanou apigenin, která podle studií pomáhá likvidovat rakovinné buňky, čímž účinně zastavuje jejich šíření. Heřmánek je tedy účinnou prevencí rizika vzniku rakoviny.

Pro zlepšení trávení

Heřmánek je velmi dobrým prostředkem proti pálení žáhy, stavů nevolnosti, zvracení, při bolestech břicha, křečích, plynatosti nebo jiných potížích s trávením. Umí celkově zklidnit náš zažívací trakt.

Podporuje zdraví srdce

Podle mnohých studií heřmánek přispívá k regulaci škodlivého LDL cholesterolu a navíc normalizuje krevní tlak. Je prospěšný pro celý kardiovaskulární systém, který chrání proti jeho poškození.

Pro zdraví zubů i desinfekci úst

Heřmánek účinně zastavuje krvácení dásní a působí jako ochrana před usazováním zubního plaku. Dá se použít i jako kloktadlo při bolesti zubů, potížích s dásněmi, aftech nebo při bolestech v krku.

Pro ženy i pro muže

Heřmánek tišší menstruační bolesti, účinně posiluje imunitní systém, při obkladech urychluje hojení, vyživuje pokožku i naše vlasy.

Foto: Freepik

Autor: Pavla Růžičková

Externí autorka magazínu AAzdraví.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments