Kocovina dokáže být pořádné utrpení. I přesto, že si nejspíše ráno po večírku říkáte, že tolik už nikdy pít nebudete, tak svůj slib stejně porušíte a příště dopadnete úplně stejně. Jenže to nemusí být takto vždy.
Mnoho lidí šílenými kocovinami netrpí, protože dodržují pravidla při pití alkoholu. Ty navíc vycházejí z vědy, takže není od věci je znát…
Zkuste světlejší alkohol a vodu
Největším problémem jsou tzv. kongenery. Jedná se o látky, které vznikají fermentací a dávají nápoji chuť či barvu. Bohužel jsou to právě ty látky, které tělo zatěžují. Najdeme je především v tmavých likérech, whisky, brandy či červeném víně. Lepší je tedy zvolit „světlejší“ druhy alkoholu, například gin či vodku, případně bílé víno.
To samozřejmě nemusí zdaleka stačit. Potom přichází „prevence“ v podobě vody. Žízeň byste neměli řešit až druhý den ráno. Naopak je vhodné prokládat alkoholické nápoje čistou vodou a případně se pořádně nepít před spaním.
Nezapomeňte se dobře najíst
A poslední zásadou je dostatek jídla. Vydatná snídaně od kocoviny lehce uleví, ale mnohem lepší je se pořádně najíst před konzumací alkoholu. I když se vracíte pozdě v noci, je vždy dobrý nápad si „na cestu“ koupit něco z fastfoodu či non-stop občerstvení. Lačný žaludek vše pouze zhorší.
Může se to zdát zřejmé, možná už jste takové rady slyšeli, ale podstatné je, že fungují. Je lepší pít s mírou, ale ještě důležitější je nenechávat vodu a jídlo až na druhý den.