Každý rodič fotí své děti velmi často, zvlášť v období, kdy jsou malé a roztomilé. Jedna maminka si také přála mít co nejvíc fotografií svého miminka. Bohužel na fotografiích zachytila něco, co jí nedalo spát. Příběh Ashera mohl dopadnout ještě hůř, matka naštěstí nenechala podivný úkaz bez reakce.
Onemocnění odhalí fotoaparát s bleskem
Děti a zvířata většinou fotíme bez blesku. Kdyby matka fotila pokaždé bez blesku, pravděpodobně by si ničeho nevšimla velmi dlouhou dobu. To, že omylem použila blesk, se nakonec ukázalo jako štěstí v neštěstí.
Na fotografii se jí jedna zornička zdála bílá, nikoliv černá, jak by měla být. S bleskem Ashera vyfotila ještě několikrát, bohužel to dopadlo pokaždé stejně. V té chvíli se rozhodla fotografie ukázat svým kolegům v nemocnici, kde pracuje. Ti to bagatelizovali, ale žena se nechala odbýt, a navštívila se synem lékaře. Jako zdravotní sestra se obávala, aby nešlo o rakovinu.
Chlapec zůstal na jedno oko slepý
Podezření se bohužel potvrdilo. Lékař provedl podrobná vyšetření a konstatoval rakovinu. I přes složitou léčbu a včasný záchyt se nepodařilo nemocné oko zachránit, a chlapec nakonec zůstal slepý. Jeho rodiče se snaží o osvětu, a svůj příběh šíří dál. Chtějí, aby se o této nemoci dozvědělo co nejvíc lidí. Žena je ráda, že nedala na kolegy, ale zašla s dítětem k lékaři. V opačném případě by chlapec mohl oslepnout i na druhé oko.
Čím dříve se na nádor přijde, tím lépe
Polovina pacientů s tímto onemocněním přijde o oko, zvlášť pokud se nádor nezachytí včas. Když fotíte dítě a máte zapnutý blesk, lze si toho snadno všimnout. Léčba probíhá pomocí laseru nebo tekutého dusíku. V případě, že se oko nepodaří zachránit, může dostat dítě oční protézu. V útlém věku si na ni dítě snadno zvyká. Pokud zaznamenáte na fotografii dítěte podobnou neobvyklou věc, včas se poraďte s lékařem.
Foto: Shutterstock