Moje okna jsou nejčistší v celé ulici. Naučila jsem se novou směs z pouhých dvou surovin

Mytí oken je jedna z nejneoblíbenějších činností v domácnosti. Každý z nás jistě přemýšlí, jak si to co nejvíce usnadnit. Existují osvědčené postupy a jednoduché triky, které vám umožní mít okna jako ze škatulky a přitom se při této činnosti příliš nenadřít.

Jak často mýt okna?

Lidé, kteří bydlí ve městech či u rušných silnic, mají velkou smůlu v tom, že se jim na oknech zachycuje mnohem více nečistot. V takovém případě je nutné okna mýt s železnou pravidelností, protože přes ně není za pár týdnů ani vidět.

I v místech, kde s prachem nejsou takové potíže, byste měli k mytí oken přistoupit alespoň dvakrát až třikrát do roka – přinejmenším zjara a po pylové sezóně a následně na konci podzimních plískanic. Nedoporučuje se mýt okna v průběhu zimy, především ne během mrazů.

Nemusíte používat žádnou chemii

Okna lze mýt i bez zbytečné chemie. Pokud však chcete použít nějaký zakoupený čisticí prostředek, vybírejte takový, který je určený přímo na okna. Měl by kromě klasické čisticí složky obsahovat také odmašťovadlo, protože především okna v kuchyních mohou být mírně mastná.

Chcete-li použít levné domácí prostředky, pak sáhněte po klasických pomocnících: jedlé sodě a octu.

Ocet vám pomůže s odmaštěním a díky jedlé sodě se zbavíte veškerých nalepených nečistot.

Okna nejdříve omyjte jenom teplou vodou a zbavte největších nečistot. Nezapomeňte na parapety a meziokenní prostory, kde se často usazuje nejvíce špíny. Potom vezměte čistý hadřík a umyjte okna čisticím prostředkem. Aby nevznikly šmouhy, je důležité ho potom i vysušit.

Používejte měkký hadřík

Zapomeňte na noviny, kterými jsme byli zvyklí čistit okna v minulém století. Mnohem lepší je použít měkký hadřík, ideálně z mikrovlákna. Nepoškrábete s ním okno, krásně vám okna vysuší a nebudete mít žádný problém se šmouhami.

Foto: Shutterstock

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments