Každý z nás používá troubu. Její čištění ale mezi oblíbené činnosti, na rozdíl od používání trouby, rozhodně nepatří. Kdybyste ale věděli o existenci užitečného tlačítka, jistě byste jej využili.
Nepříjemná údržba
Většina z nás považuje čištění prostoru trouby za naprosto nutné zlo. Nikdo z nás se tomu nechce věnovat, samo se to ale samozřejmě neudělá. Čeká tato aktivita v nejbližší době i vás? Snažte se vyhradit si čas těsně poté, co v troubě budete připravovat další pokrm. Ideálně s co největším obsahem vody, která se následně rozprostře v prostoru trouby.
Ihned po vychladnutí trouby
Začněte s úklidem vždy ihned poté, co trouba vychladla. Ještě je zde stále dostatek vody, která vám v mytí a odstraňování nečistot pomůže. Když se na to vrhnete hned, budete muset vynaložit minimální úsilí.
Rozebrat na více dílů
Prostor trouby se vám samozřejmě bude mnohem lépe čistit v případě, kdy si ji rozeberete na více dílů. Vytáhnout tak můžete například rošt. Ten si namočte do horké lázně, do které přidáte horkou vodu, ocet a jedlou sodu. Nečistoty se uvolní a bude mnohem snazší je odstranit. V lázni nechejte rošt přes noc.
Pohodlnější umývání
Víte o tom, že většina trub má tajné tlačítko? Na základně dveří od trouby jej můžete stlačit. Následně se uvolní celé sklo a to můžete snadno vyndat. Sklo od trouby tak můžete vyčistit zvlášť. Je to rozhodně lepší, než se ohýbat a klečet u drhnutí skla.
Sůl a ocet
Přemýšlíte nad tím, čím budete troubu čistit? Když je trouba dobře odmočená, jde to snadno. Pokud se pro úklid rozhodnete i v době, kdy zrovna nic nekuchtíte, snadno si pomůžete. Do trouby vložte hrnec s octovou vodou a zapněte troubu na dvě stě stupňů. Následně z octa a soli si vytvořte čisticí pastu a pusťte se do práce. Pastu nechejte působit čtvrt hodiny, poté ji setřete houbičkou. Nakonec omyjte prostor trouby vlažnou vodou.
Troubu můžete vyčistit za chvilku.
Foto: Shutterstock, zdroj: Realsimple