Možná se někdy na sprchu necítíte a říkáte si, že to do druhého, třetího nebo klidně šestého dne vydrží. Jestliže pravidelnou hygienu zanedbáváte, zaděláváte si na mnohem horší obtíže než je špína za ušima. Přečtete si, jak často byste měli v koupelně trávit čas a čemu všemu věnovat pozornost, abyste se vyhnuli nepříjemným zdravotním komplikacím.
Typ vaší kůže
Čas strávený ve vodě byste měli přizpůsobit typu své pokožky. Pokud je vysoce citlivá, používejte mýdla, šampony nebo i pěnu bez chemikálií a s citlivým složením.
V případě, že máte například atopický ekzém, se vyhýbejte koupelím úplně a nahraďte je sprchováním. Pomoci vám může také dětský olej, který přidáte do vody. Jestliže však vaše kůže není hypersenzitivní, sprchování každý den vám neublíží, a v dnešní uspěchané době je naopak žádoucí.
Teplá voda pro uvolnění svalů
Teplá sprcha je ideálním místem, kde načerpat nové síly pro fyzický i duševní stav. Otevřou se vám póry, zbavíte se tak nečistot a pomůžete předejít akné nebo vzniku černých teček.
Takový proces je důležitý nejen pro obličej, ale například i pro další zóny na těle, jako jsou záda, kde se ve spánku hromadí spousta mazu a mohou zde vznikat zanícené pupínky. Teplá koupel vám od podobných nepříjemností uleví.
Stejně tak si v teplé vodě odpočinou i vaše svaly. Věnujete-li se pravidelně nějakému sportu, nezapomeňte na to, že si vaše tělo žádá i odpočinek. Nepřepínejte své možnosti a čas od času si horkou koupel k regeneraci dopřejte.
Studená voda pro správný krevní oběh
Nevynechávejte ani studené sprchy nebo alespoň občasné otužování ve vodě. Tělo potřebuje být ve vodě nejen zbaveno mazu, ale také posílit svou vnitřní část. Díky studené vodě se vám rozproudí krev, zamezíte vzniku křečových žil a posílíte imunitu.
Póry se vám ve studené vodě opět zatáhnou, kůže se po čase může stát pevnější a při otužování zejména po sportovní aktivitě se budete cítit plní energie a síly.
Foto: Freepik