Do boje proti nádorovým buňkám se pacienti vydávají s účinnou zbraní. Jsou to infuze vitaminu C. Studie potvrzují pozastavení růstu rakovinotvorných buněk a zlepšení kvality života. Není to však jen rakovina, která se bojí vysokých dávek vitaminu C.
Jak působí vitamin C
Vitamin C detoxikuje karcinogeny. Působí protiinfekčně, protizánětlivě i antioxidačně. Podporuje snížení krevního tlaku i cholesterolu, zlepšuje vstřebávání železa a je i přírodním projímadlem. Spojován je i s nižším výskytem krevních sraženin.
Jeho nedostatek se okamžitě projeví na oslabení imunitního systému. Osoby jsou nejen náchylnější na onemocnění, ale i sklíčenější a hůře spí.
Problémem je, že jej ze stravy a ani z potravinových doplňků nemůžeme přijmout tolik, kolik naše tělo skutečně potřebuje v preventivním boji proti závažným onemocněním. Vitamin C neprojde přes střevní bariéru a velká část je ho vyloučena z těla bez užitku.
Vysoká potřeba vitaminu C
Vitamin C je nezbytný pro naše zdraví. Zvýšenou potřebu máme spojenou s nachlazením a virovým onemocněním. Neuvědomujeme si však, že jej spotřebujeme mnohem více než jej tělu dodáváme. Na vině je hektický způsob života, zhoršení životního prostředí a špatné stravovací návyky.
Tělo, které je vystaveno stresu ať fyzickému nebo emočnímu, spotřebovává vitamínu C mnohem více. Zároveň se koncentrace v krvi a tkáních snižuje při infekčních chorobách, alergiích a po operačních stavech.
Vitaminem C proti rakovině
Vysoké dávky vitaminu C jsou dnes doporučovány onkologickým pacientům. Jedná se o podpůrnou či preventivní léčbu. Vitamin C se aplikuje v infuzích, cílí na nádorové buňky.
Léčebná kůra se doporučuje i pro lidi s autoimunitním onemocněním, závažnými alergiemi nebo Crohnovou chorobou.
O léčbu (prevenci) by se měli zajímat především pacienti v remisi či rizikové skupiny osob.
Foto: Freepik