Nikdy neodstraňujte kůži z kuřete. Takto působí v těle potom, co ji sníte

Krásně propečené kuře je ve skutečnosti jedna z největších dobrot, jaké si v kuchyni můžeme připravit. V tomto případě stoprocentně platí, že v jednoduchosti je síla. Není třeba drahých surovin ani kdovíjakých kreací, a přesto získáte fantastický chuťový zážitek.

Značnou zásluhu na tom má přitom kuřecí kůže. Ta, když se dobře připraví, je krásně křupavá a chutná. Jak už to tak ale bývá, mnozí samozvaní experti od její konzumace odrazují, protože je údajně příliš tučná a z jinak poměrně dietního kuřete dělá rázem nezdravou potravinu.

Kuřecí kůži by měl jíst každý

Nenechte se ale zmást. Takové uvažování není ani trochu správné. Pokud by někdo kuřecí kůži jíst neměl, jde skutečně jen o hrstku jedinců, kteří drží přísnou dietu, například kvůli příliš vysokému cholesterolu nebo cukrovce. Všichni ostatní si ji ale mohou vychutnat.

Je pravdou, že kůže je tučnější než zbytek kuřete, ale na tom není vůbec nic špatného. Nikdo přeci neříká, že ji máte jíst ve velkém. Kousek kůže ale v žádném případě neublíží. Naopak, je tvořen kvalitními bílkovinami a tuky, které jsou monosaturované. Díky tomu srdci neškodí, ale dokonce prospívají. Pokud jde o kalorie, potom jich kuřecí kůže obsahuje přibližně jen padesát.

Kůže je pro přípravu kuřete velmi důležitá. Při pečení udržuje mastnotu a šťavnatost. Pokud byste kůži odstranili před pečením, velmi rychle byste kuře vysušili. Při pečení dochází k tomu, že teplo čerpá vlhkost z jádra kuřete do kůže, kde pak vytváří kůrku. Ta pro změnu brání průniku oleje do masa. Po upečení stačí tedy kůrku jen lehce otřít papírovou utěrkou, abyste se zbavili mastnoty.

Foto: Shutterstock

Skvělé účinky kuřecí kůře

Kuřecí kůže je z velké části tvořena nenasycenými tuky, jež se pozitivně podepisují na zdravém fungování srdce. Ve třiceti gramech kůže najdeme pouhé tři gramy nasycených tuků, ale až osm gramů těch nenasycených.

Pakliže byste kuře zbavovali jeho kůže, připravili byste se také o skvělý zdroj bílkovin. Ty jsou pro fungování těla důležité, obzvlášť jsou-li živočišného charakteru. Právě z těch se totiž do střev dostane největší množství aminokyselin. Rostlinné bílkoviny v tomto ohledu tak kvalitní nejsou.

Aby toho náhodou nebylo málo, potom je třeba říct, že v kuřecí kůži najdeme množství vitaminů A, B a E. Mimo jiné také extrémně důležitý vitamin B12. Je bohatá i na další živiny, zejména pak hořčík, železo a draslík.

Foto: Shutterstock

Autor: Tereza Vávrová

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Dlouhodobě se zajímá o spotřebitelská a ekonomická témata, která mají vliv na životy lidí. Prošla řadou médií, kde získala velké množství zkušeností o tom, co je opravdu důležité.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments