Krevní sraženiny jsou velmi nebezpečné, protože vyžadují rychlou pomoc, jinak hrozí to nejhorší. Sraženiny se pohybují krevním systémem, dokud někde neuvíznou a neucpou tepnu. Krev pak nemůže proudit k srdci. Platí přitom, že cokoliv, co brání vaší krvi ve správném toku bez tvorby sraženin, může něco takového způsobit.
Alkohol je někdy lepší zcela vynechat
Podle některých výzkumů může k tvorbě krevních sraženin přispívat větší konzumace alkoholu. Podle serveru Alcohol.org toto riziko stoupá tehdy, když vypijete více než 90 mililitrů alkoholu týdně.
Odborníci upozorňují také na skutečnost, že lidé s vyšší nákloností ke tvorbě sraženin by raději moc alkohol konzumovat neměli, protože tento dehydratuje. V důsledku toho má krev vyšší tendence tvořit nebezpečné sraženiny.
American Heart Association skutečně nedoporučuje konzumovat alkohol, protože zvyšuje rizika srdečního selhání, včetně zvýšeného rizika tvorby krevních sraženiny.
“Zatímco mírná konzumace alkoholu je méně nebezpečná než excesivní pití, je důležité se alkoholu zcela zdržet, pokud máte starost o své kardiovaskulární zdraví nebo možnou tvorbu sraženiny,” uvádí Alcohol.org.
Příznaky trombózy
Trombóza, tedy ucpání tepny sraženinou, se může ozvat svěděním v dotčené noze nebo bolestí, která obvykle začíná v lýtku a může mít i podobu křeče. Lidé také obvykle pozorují červenou nebo bezbarvou kůži na noze a pocit tepla v končetině.
Rizika významně zvyšuje také kouření, které přispívá k tvorbě krevních sraženin. Mezi další faktory patří nadváha nebo užívání antikoncepce. Riziko je vyšší také u těhotných a žen, které zrovna porodily.
Bohužel, pravděpodobnost výskytu krevní sraženiny zvyšují rovněž zánětlivá autoimunitní onemocnění, jako je Crohnova choroba či revmatoidní artritida.
Foto: Shutterstock, zdroj: Alcohol.org
jasně, za vším jsou prachy, za každou studií a článkem, v každél člověku je knotek a jak dohoří je konec, je na každém jak kvalitně chce prožít svůj život. hlavní je nenechat si ho posrat jinýma, žít naplno.
Zaujímavý článok, práve v dobe, keď sa poukazuje na častejší výskyt práve týchto príznakov v súvislosti s očkovaním na C-19. Na druhej strane tak všeobecný článok o riziku v súvislosti s požívaním alkoholu, fajčením, obezitou, alebo užívaním antikoncepcie bez dodatočného zdrojovania je viac než tendenčné a zároveň príliš priehľadné odvádzanie pozornosti od zvyšujúceho rizika vzniku krvných zrazenín v súvislosti s už spomínaným očkovaním.
A proto alkoholici nemají ani covid, dožívají se vysokého věku ve zdraví vás abstinent umírá ve 40 létech zajímavé ..měli by jste udělat novou studií,.. přijdete na to,že vypít je zdravé a povinné..znám lidi,co zdraví umřeli,znám lidi co každý den 5 piv a tvrdé a jsou zdraví a mají 70 let..tak proč?
Přesně draku. Je to všechno o mírách a jak se kdo cítí. Jediný co vnímám jako velký problém jsou cigarety ale ze všeho se člověk dostane.
Cigarety a lenost!!!!
Můj děda (zemřel v 81) celý život pil ráno panáčka slivovice – nikdy nebyl nemocen a dementní taky ne. Moje babka (zemřela v 87) zase pila denně 2dcl červeného vína – taky se jí nemoci i demence vyhýbaly. Nebyli obézní a srdce měli zdravé. Našeho souseda v 90 srazilo auto, když jel na kole do hospody – střízlivý. Byl zdravý jako řepa a celý život chlastal první ligu a kouřil od 11 let… Tím nechci podporovat alkoholismus nebo kouření – každý organismus na to totiž nemá – mírné napití zdravému člověku neublíží. Když je člověku blbě, je lepší se ožrat… Číst vice »
Obecne platí jako prevence před vznikem trombózy dodržování pitného režimu a pohybu. Aniž bych tuto podmínku tušil, v roce 2006 jsem trobozu dostal (naštěstí na místě snadno viditelném na povrchu těla) při cyklistice na střední Moravě (řeklo by se rovina). Po týdenní léčbě v nemocnici byla sraženina rozpuštěné a do dnešního dne se neobjevila. Zřejmě za všechno nemůže Bill Gates…