Pití piva každý den má obrovskou výhodu. Lékař prozradil skvělý benefit

Existuje mnoho názorů na to, jak moc je pivo škodlivé nebo přínosné pro náš organismus. Podle studie, která byla zveřejněna, se některá piva mohou považovat za velmi zdravá. A to díky množství přínosných bakterií, které obsahují.

Zkoumala se silná belgická piva

Profesor Eric Claassen se zasloužil o to, že některá belgická piva, jako je například Westmalle Tripel, Hoegaarden nebo Echt Kriekenbier by se mohly začít považovat za velmi zdravé nápoje. Člen Amsterdamské univerzity totiž tvrdí, že obsahují cenné probiotické mikroby, které mají pro naše tělo řadu výhod.

Dvojitá fermentace je přínosná

Když se profesor rozhodnul zveřejnit svou studii, opíral se o fakt, že na rozdíl od běžných pivních nápojů jsou tato silná piva fermentována hned dvakrát. Běžná piva se ale fermentují jen jednou. Právě druhý proces ale zajišťuje nejen vyšší sílu piva, ale také specifickou chuť. Zároveň vznikají nové kmeny kvasinek. Tyto kmeny se starají o produkci kyseliny, která likviduje škodlivé bakterie v našich střevech.

K opilosti nikoho nenabádá

Profesor dále zdůraznil, že výsledky jeho výzkumu neříkají, že by měl někdo pít více piva, než je rozumná míra. Pouze poukazuje na fakt, že silné a dvakrát fermentované pivo je pro naše tělo skutečně přínosné.

Foto: Shutterstock

Lahvová piva obsahují probiotika

Studie, kterou provedl výzkumný tým z Nebraské univerzity, zase prokázala, že v lahvových pivech je obsaženo až 50 milionů probiotických bakterií. Studie tak v podstatě odkazuje na historii, kdy se pivo vyrábělo především z toho důvodu, že pitné vody byl nedostatek. Často v ní totiž byly nebezpečné bakterie. V pivě jsou ale užitečné kvasinky, které dokáží některé druhy bakterií zneškodnit.

Dvakrát fermentované pivo je podle studie prospěšné pro náš organismus.

Foto: Shutterstock, zdroj: Coolmaterial, Piedmont, Timesofindia

Autor: Tomáš Kavka

Redaktor serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments