Omyjete nádobí, než ho umístíte do myčky? Nedělejte to! Díky tomuto postupu zcela ztrácí smysl, proč jste si myčku pořídili. Nejspíše z důvodu, aby vám ušetřila čas i peníze.
Pokud máte pocit, že je talíř příliš špinavý, abyste ho mohli rovnou vložit do myčky, raději z něj zbytky jídla seškrábněte příborem do odpadkového koše. Uvízla-li na talíři či jiném nádobí mastnota, není nic jednoduššího, než ji setřít papírovou utěrkou a nádobí vložit do myčky.
Šetřete vodou
Díky předmývání nádobí se nejen časově zdržíte, ale zároveň spotřebujete vodu, kterou můžete ušetřit.
Takže zevrubně očištěné nádobí vkládejte rovnou do myčky a zbytečně se nezdržujte.
Důležité je, abyste o vaši myčku řádně pečovali, aby bylo nádobí po použitém mycím cyklu vždy zářivě čisté. Pokud myčku čistíte až ve chvíli, kdy nádobí po mycím cyklu není zcela čisté, je třeba intenzitu čištění zvýšit. Novější myčky mají ukazatele, které vám sami určí, kdy je třeba myčku vyčistit.
Čištění myčky
Po každém mycím cyklu je vhodné zkontrolovat vnitřek myčky, zda v něm nejsou větší kusy nečistot, které je třeba odstranit.
Pravidelně jednou týdně je vhodné očistit okraje dvířek a těsnění, případně vyjmout filtr a vyčistit ho pod tekoucí vodou.
Hloubkové čištění
A v neposlední řadě je vhodné jednou měsíčně provést hloubkové čištění myčky za pomoci čisticího prostředku určeného přímo na myčky. Většina myček má již samočisticí program. Stačí tedy, pokud se vám rozsvítí kontrolka pro čištění, umístit do myčky čisticí prostředek a program zapnout. Jedná se o intenzivní program, který používá vyšší teplotu vody a zbaví myčku nečistot a bakterií.
Sůl do myčky
Nezapomínejte také pravidelně doplňovat sůl do myčky, která upravuje tvrdost vody. Díky tomu chráníte svou myčku nejen před vodním kamenem, ale i různými usazeninami.
Foto: Shutterstock, zdroj: HomeDepot, GoodHouseKeeping, GoodHouseKeeping