I krev může v těle nadělat spoustu nepříjemností. Jakmile začne měnit svou konzistenci a nepřirozeně houstnout, měli byste na tento stav aktivně reagovat. Správně by měla být okysličená a proudit tělem, když ale zpomalí, v těle se objevuje jeden problém za druhým. Odhalte špatnou konzistenci včas, abyste předešli zbytečným komplikacím.
Buďte pozorní
Když si svého těla nebudete všímat, naslouchat jeho prosbám a reagovat na jeho signály, brzy se projeví nepříjemné onemocnění. V případě husté krve může dojít k namáhání srdce, uspávání cév, ale dokonce i infarktu. Snažte se proto co nejvíce minimalizovat špatné návyky. Vysaďte cigarety, alkohol, více pijte a hýbejte se.
Napoví vám mdloby a závratě
Hustá krev svého nositele dokáže pořádně potrápit. Způsobuje totiž závratě, mdloby a pocit rozmazaného vidění. Pokud jste takové obtíže zaznamenali a nejste si vědomi toho, že by mohlo jít o nedostatek tekutin, přepracování nebo jinou podobnou příčinu, zaměřte se právě na zdraví vaší krve. Pacienti pozorují také zhoršené dýchání a sportovní aktivita jim dělá větší problémy.
Časté otoky a modřiny
Stačí vám jen lehké zatlačení na kůži a modřina je na světě? Tvorba takových skvrn na těle je běžná, ovšem musí mít zjevnou příčinu. Jestliže jste se neuhodili, neupadli jste, ani jste na místo nevyvíjeli dlouhodobý tlak, poraďte se raději se svým lékařem.
Když jsou projevy nenápadné
Můžete se také cítit zdraví a plní síly, i když tělo bojuje s hustou krví. Jedním z ukazatelů se pro vás může stát svědění nebo pálení pokožky. Takový stav může způsobit hlavně alergie, ale v případě husté krve se objevuje opakovaně a trápí svého uživatele i dlouhé hodiny, zatímco použil prášek na alergii, osprchoval se a nepoužil žádné agresivní kosmetické produkty.
Svůj jídelníček můžete zkusit preventivně upravit, zbavit se sladkých, kořeněných, uzených a průmyslově zpracovaných potravin. Nahraďte je čerstvým ovocem a zeleninou a hlavně se o stavu své krve neváhejte poradit se svým lékařem.
Foto: Shutterstock