Nemusí se jednat jen o náhlou bolest, ale i dlouhodobé obtíže. Skřípnutý nerv můžete pocítit například po probuzení, a to jako brnění, neschopnost některého z pohybů nebo přímo nesnesitelnou bolest, která se projevuje v určitém místě. Podobné obtíže byste neměli ignorovat, protože vám do budoucna mohou pořádně zavařit.
Kde se stala chyba?
Na vině je mnohdy špatný pohyb, přílišná námaha nebo nevhodná pozice ve spánku. Příčin je mnoho a prevence téměř neexistuje. Odborníci však radí dodržovat základní zásady, jako je správné držení těla a procvičování před i po fyzické aktivitě.
Nervů je v lidském těle spousta, a bohužel kvůli tomu je také mnoho možností, jak si nepříjemné zranění přivodit.
Domácí léčba
V žádném případě se nedoporučuje jít přes bolest, místo nějak masírovat nebo zkoušet natahovat. Člověk bez znalostí v oboru by si mohl ještě více ublížit a způsobit zranění na delší čas.
Domácí léčbou se rozumí delší spánek, odpočinek, úleva od pohybu nebo chladivé a studené obklady. Tato možnost je ideální v případě, že cítíte jen mírnou bolest, která po jednom nebo dvou dnech odezní.
Když obtíže přetrvávají
Tady už pomůže jedině odborník, který má stavbu těla nastudovanou a může provést masáž bezbolestně tak, aby vám zbavil obtíží. Zároveň doporučí praktické cvičení a metody, které zabrání budoucímu úrazu.
Rychlá léčba je důležitá
Nesnažte se bolest přecházet delší čas, jelikož se skřípnutý nerv může stát chronickým. Svaly v okolí se stanou unavenými, což způsobí ještě větší tlak a bolest. Člověk se pak stane téměř neschopným zdravého pohybu a léčba bude mnohem náročnější.
Tento problém pak pacientovi neumožní si odpočinout, jelikož i v posteli může cítit nepříjemný tlak, který následně působí i na jeho psychiku a duševní zdraví. Odborník vám může pomoci během několika návštěv a odvrátit nebezpečí.
Foto: Freepik